Jak se změnil trh s pojistným nemovitostí po povodních?

31.01.2014 | , Finance.cz
POJIŠTĚNÍ


Pojištění nemovitosti se zcela jistě vyplatí. Ne nadarmo se ukazuje, že ačkoliv jsme země spíše klidného charakteru a tornáda a zemětřesní se nám vyhýbají, i taková vichřice, nebo průtrž mračen dokáží napáchat své. Jak se změnily podmínky pojistného nemovitosti oproti loňsku?

Pojištění nemovitosti nebo domácnosti?

V první řadě je třeba si uvědomit, že pojištění nemovitosti a domácnosti není jedno a to samé. Zatímco pojištění domácnosti zahrnuje pojištění vybavení domácnosti (tedy např. elektronika, vybavení kuchyně, nebo třeba nábytek), pojištění nemovitosti obnáší pojištění jednotlivých součástí stavby, tedy např. střechy, oken, krovů, podlah, dveří apod. Pochopitelně, že poškození právě těchto součástí je pro ekonomiku podstatnější.

Více v článku Jak se změnil trh s pojistným nemovitostí po povodních? na prodej.finance.cz.

Čekací doby proti podvodníkům

Pojišťovny zavedly také nově čekací dobu pro případ povodní nebo záplav. Ta se stanovuje pro případ, aby nebylo pojistní zneužíváno tehdy, když je jasné, že povodně skutečně aktuálně hrozí. Tato doba činí většinou třicet dnů, během kterých je na dům pohlíženo jako na nepojištěný. Čekací doba musí být vždy uvedena v pojistné smlouvě.

-->


Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: POJIŠTĚNÍ