Nákup nemovitosti na Slovensku

31.12.2004 | , Finance.cz
BYDLENÍ


Máme tu konec roku starého a začátek nového. Chcete vědět, zda lze využít úvěr ze stavebního spoření i mimo území našeho státu?

V našem poradenském centru můžete položit dotaz z oblasti investic, daní, bydlení a pojištění. Tuto možnost využívá mnoho našich čtenářů a my pro Vás každý týden jeden vybíráme. Dnes Vám objasníme, zda lze využít úvěr ze stavebního spoření na nákup nemovitosti na Slovensku.

Otázka:
Může občan ČR v současné době koupit nemovitost na Slovensku? Nevznikají problémy při zápisu do katastru nemovitostí? Ráda bych totiž koupila chalupu od českého vlastníka na Slovensku a přikoupila kousek pozemku vedle objektu od slovenského vlastníka. Je možno k tomu použít úvěr ze stavebního spoření?

Na tento dotaz odpovídala Iva Kabeláčová:

Odpověď:
Na základě Zákona č. 96/1993 Sb. O stavebním spoření a jeho aktualizací, s poslední účinností od 1.1.2004 (v zatím neoficiální verzi) dle § 6, odst. 3 je stanoveno, že bytová potřeba se musí nacházet v České republice. Proto musíte zvážit, zda by nepřicházely v úvahu jiné možnosti.



Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: BYDLENÍ



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.