Zvyšte si limity pojistného plnění z povinného ručení

07.07.2015 | , Finance.cz
POJIŠTĚNÍ


Nový občanský zákoník změnil podstatným způsobem úpravu odškodnění újmy na zdraví a odškodnění pozůstalých, která umožňuje získat vyšší odškodnění. V rámci škodné události dopravní nehody by měl tedy motorista zvažovat, zda si nezvýšit limity pojistného plnění z povinného ručení.

Život může být velmi pestrý, kdy z ranní jízda autem do práce se může změnit ve způsobení hromadné dopravní nehody s množstvím zraněných osob, včetně poškození či totální škody mnoha vozidel. Motorista by si měl uvědomit ve světle nového občanského zákoníku, že následné nároky poškozených mohou dosahovat milionových částek.

Více v článku Zvyšte si limity pojistného plnění z povinného ručení na prodej.finance.cz.

Zvyšte si limity pojistného plnění

Pokud si motorista přeje mít klidné spaní a neobávat se, že nároky poškozených po dopravní nehodě přesáhnou limity pojistného plnění 35 mil. Kč, kdy následně bude nucen hradit odškodnění přímo motorista, měl by sjednat vyšší limity pojistného plnění. Pojišťovny v rámci povinného ručení nabízejí široké možnosti navýšení pojistného plnění na 50 mil. Kč, 75 mil. Kč, 100 mil. Kč a výše.

Mnohem vyšší limity pojistného plnění přitom zvedají cenu povinného ručení jen nepatrně. Porovnejte si povinné ručení online zde: Kalkulačka povinného ručení.

-->


Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: POJIŠTĚNÍPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.