Jarní hypoteční revoluce ve Fio bance

28.04.2016 | , Fio banka
Tiskové zprávy


Fio banka přichází s výraznou proměnou své hypotéky a přináší zájemcům o vlastní bydlení řadu vylepšení a novinek. Mezi ty hlavní patří možnost snížit si měsíční splátky díky Hypospořicímu kontu, a to nově zcela zdarma, navýšení slev z úrokové sazby za refinancování a koupi nemovitosti nebo možnost kdykoliv předčasně splatit celou hypotéku najednou nebo jakoukoliv její část bez poplatků a sankcí.

Fio banka v rámci jarní hypoteční revoluce od základů proměnila svůj úvěr na bydlení. Na nejnižší úrokové sazby nyní dosáhne mnohem více žadatelů, slevy totiž platí pro zájemce o hypotéku do 80 % hodnoty nemovitosti, dříve 70 %. Kromě toho banka navyšuje slevy z úrokové sazby, refinancování přináší úlevu 0,4 %, koupě nemovitosti 0,3 % a sleva 0,1 % za objem je nově dostupná pro hypotéky nad 1 milion Kč; dříve nad 2 miliony.

Zásadní novinkou je možnost snížit si měsíční splátky pomocí Hypospořicího konta, které je nově úplně zdarma. Pokud mají klienti volné finance alespoň ve výši 50 000 Kč, mohou si je uložit na Hypospořicí konto a jistina hypotéky ve výši aktuálního zůstatku na kontu nebude úročena. V případě, že by tedy měli během celého splácení na Hypospořicím kontu částku ve výši jistiny, budou splácet pouze jistinu, a jejich úrok bude celou dobu 0 % p.a. Tím pádem nepřeplatí vůbec nic navíc. Své úspory přitom mají neustále k dispozici a mohou s nimi libovolně nakládat.

Další výraznou novinkou, kterou Fio banka pro klienty připravila, je možnost kdykoliv mimořádně splatit jakoukoliv výši hypotéky, klidně i celý úvěr najednou, a to zcela bez poplatků. Tato výhoda se nevztahuje na splacení z důvodu převedení hypotéky do jiné finanční instituce.

„Rozhodli jsme se pro radikální změnu a vylepšení našich hypoték a nově nabízíme klientům nejen hypotéku bez poplatků a s nízkými sazbami, na které dosáhne většina žadatelů, ale také řadu doplňkových výhod, které jim zjednoduší život s úvěrem. Své úspory si mohou z klasického spořicího účtu zdarma převést na Hypospořicí konto a tím si snadno a rychle snížit měsíční splátky. Proč platit více, když u nás mohou každý měsíc splácet méně díky vlastním našetřeným penězům? Věříme, že tímto krokem naše hypotéky ještě zatraktivníme a podpoříme už tak stoupající zájem o ně,“ komentuje jarní hypoteční revoluci ve Fio bance její obchodní a marketingový ředitel Jan Bláha.

Jarni_hypotecni_revoluce_CZ

Články ze sekce: Tiskové zprávy