ČMD se sloučilo do OKD

05.12.2005 | , OKD
Tiskové zprávy


Fúze několika společností ze skupiny RPG byla završena v těchto dnech zápisem do obchodního rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě. Společnosti ČMD, a. s., K.O.P., a. s., a OKD, Podnikatelská, a. s., byly sloučeny do společnosti OKD, a. s. Zápis sloučení uvedených společností do obchodního rejstříku nabyl právní moci včera.

„Sloučení uvedených společností do OKD je logickým krokem  reorganizace skupiny započaté v létě tohoto roku a tato úspěšná fúze výrazně usnadní nové uspořádání klíčových činností v rámci skupiny,“ komentoval změny Petr Motloch, místopředseda představenstva OKD.

Společnosti ČMD, a. s., K.O.P., a. s., a OKD, Podnikatelská, a. s., okamžikem zápisu fúze zanikají a jejich právním nástupcem se stává společnost OKD, a. s. Na ni přecházejí veškeré závazky i práva, tedy i závazky a práva z obchodních vztahů uvedených zanikajících firem.

Články ze sekce: Tiskové zprávyPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.