Úklid nám zajistí externí firma

08.12.2005 | , Finance.cz
FinTriky


K vánoční pohodě má přispět i dokonale uklízená domácnost. Umýt všechny okna, vyleštit parkety, vyčistit koberce a čalounění... Netěšíte se na to? Pomoc může poskytnout úklidová firma.

Téma týdne: Zažijte klidné Vánoce

Vánoční svátky nám začínají klepat na dveře. V současnosti ani nepotřebujeme kalendář, abychom tuto skutečnost zaregistrovali. Stačí si při pravidelných nákupech všimnout „zaručeně“ výhodných nabídek dárků pro naše nejbližší. Bohužel pohled na plné regály v tomto ročním období nejedné hospodyňce kazí náladu. Představa povinností, které na nás čekají, není příliš lákavá. Pokud ještě pracujeme v oboru, kde na závěru roku hrozí zvýšené pracovní požadavky, není se opravdu čemu divit. Nakonec většinou zjistíme, že jsme si svátky vůbec neužili a budeme se utěšovat tím, že další Vánoce budou naštěstí až za rok.

Mezi základní vánoční práce patří i pravidelný předvánoční úklid. Přestože celý rok pečujeme o domácnost, období svátků je časem, kdy se chystáme i na úklid předmětů, které během roku trochu zanedbáváme. Přitom je před Vánoci velkým problémem vůbec udržet domácnost perfektně čistou. Školní prázdniny a zvýšená fluktuace návštěv nám pouze přidávají starosti navíc. Řešení této situace je přitom velice jednoduché. Můžete si najmout profesionální úklidovou firmu.

Přes tento fakt je zájem o tyto služby minimální. Důvodem je především cena služeb a ochrana vlastního majetku. Náklady na najmutí úklidové firmy se můžou zdát vysoké. Přijatelnost ceny závisí především na výdělku. Pokud vyděláváme víc, cena volného času má pro nás větší hodnotu a budeme ochotnější zaplatit než v případě, kdy rodinný rozpočet sotva pokryje náklady. Musíme si však uvědomit, že díky zkušenostem a použití výkonnějších přístrojů, dokážou za stejné období profesionální pracovníci uklidit více prostor než běžná hospodyňka.

Druhý uvedený důvod je mnohem záludnější. Zvyk je železná košile a mnohé z nás ani nenapadne objednat si pomocníka do domácnosti. Většina rodin považuje domov za svoji oázu klidu, do které odmítají pustit cizí lidi. Přestože se může jednat o profesionální firmy s dobrou pověstí, lidé mají obavu ze selhání lidského faktoru. Stačí, aby se případný zaměstnanec v hospodě u piva zmínil o krásném bytu, který zrovna uklízel a problém může být na světě...

Vhodnou úklidovou firmu můžeme vyhledat v telefonním seznamu nebo přes Internet. Ne všechny uvedené firmy se však zabývají úklidem domácností. Některé společnosti se specializují na větší plochy (budovy, kanceláře apod.). Poskytované úklidové služby se dělí na pravidelné a jednorázové. Na základě svých požadavků si většinou můžete přesně vymezit jednotlivé úkony a ty pak zaplatit dle čištěné plochy nebo odpracovaných hodin. Může se například jednat o mytí oken, čištění koberců nebo čalounění. Další možností je volba tzv. generálního úklidu. V tomto případě se vychází z výměry bytu. Dříve než si tuto službu objednáte, zjistěte si, co všechno požadovaná částka v sobě zahrnuje. Vyhnete se tak případným příplatkům za „nadstandardní“ služby.

Tabulka: Ceny generálního úklidu (uvedeny v Kč)

1+1 (do 30 m2) 2+1 (do 50 m2) 3+1 (do 70 m2) 4+1 (do 90 m2) 1 hodina
www.uklid.cz 1000 1500 1900 2200 250
www.inclean.cz 1500 2400 3200 3900 od 199
www.alkaservis.cz 840 1325 1500 1760

Zdroj: Internetové stránky jednotlivých společností

Další finanční tipy a triky naleznete na http://www.finance.cz/aktuality.Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: FinTrikyPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.