Prohlášení Ministerstva financí k dohodě s bankovním sektorem

08.12.2005 | , Ministerstvo financí
Tiskové zprávy


Ministerstvo financí vnímá včerejší rozhodnutí České bankovní asociace jako vstřícný krok a potvrzení společného zájmu zlepšovat a posilovat bankovní sektor v ČR. Po usilovné snaze banky nakonec přistoupily k diskusi, po níž jsme od počátku volali.

„Považujeme to za velký úspěch a jsme rádi, že bankovní sektor nakonec prokázal vůli a ochotu se dohodnout. Dnešním dnem začíná opravdová partnerská diskuse,“ říká náměstek ministra financí Tomáš Prouza.
Dohoda by měla zajistit realizaci řady navrhovaných změn formou samoregulace, některé změny budou po dohodě obou stran zapracovány do legislativy. Konkrétní znění a harmonogram postupu změn připraví do konce ledna expertní skupina složená se zástupců bank a Ministerstva financí.

Ministerstvo financí oceňuje rozhodnutí prezidia ČBA, že koordinací dalšího postupu ze strany ČBA bude pověřen člen prezidia Jiří Kunert, předseda představenstva a generální ředitel Živnostenské banky.

Články ze sekce: Tiskové zprávyPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.