Obchodování na pražské burze bylo po dlouhé době opět hodně aktivní a rovněž po dlouhé době se kursy akcií pohnuly prudce vzhůru. Objemy obchodů byly rovněž nadprůměrné s ohledem na prázdninovou agonii.
Oba hlavní indexy PX 50 a Reuters HN Wood index posílily o více než dvě procenta, což je situace v poslední době nevídaná. Hlavním tahounem trhu byly akcie Komerční banky a ČEZ. U akcií Komerční banky byly hlavním důvodem růstu informace o případné další pomoci státu Komerční bance.Toto se stalo hlavním signálem pro investory, kteří otáleli s nákupy kvůli pozdržení privatizace. Pro následující dny bude i nadále tento titul vyhledáván především investory, kteří jsou ochotni postoupit vyšší míru rizika svých investic. Akcie ČEZ, podle analytiků aktuálně podhodnocené, se dostaly v posledních dnech do centra zájmu poté, co některé zahraniční společnosti zvýšily doporučení na ná- kup těchto akcií nad 130 Kč ve střednědobém horizontu. V následujících dnech můžeme očekávat stejně zvýšený
zájem jako doposud, avšak cena se již pravděpodobně nebude posouvat tak strmě vzhůru.Akcie obou telekomunikačních společností - Českého Telecomu i Českých radiokomunikací - se posunuly o dvě procenta, ale objemy obchodů nebyly nijak oslnivé. Za zmínku stojí solidní objem u akcií České spořitelny, kde bylo zobchodováno více než 500 tisíc kusů, což je několikanásobek běžných objemů posledních týdnů. Při cenách okolo 193 korun je Česká spořitelna zajímavou investicí pro dlouhodobé konzervativní investory.
Zdroj: LN z 13. 07. 2000