\"Začátek prázdnin se vyznačoval nízkou obchodní aktivitou, která ještě byla podpořena dny státních svátků nejen v ČR, ale i například v USA. Událostí týdne byly páteční měsíční data z trhu zaměstnanosti v USA, která výrazně pozitivně překvapila. Domácí trh prostřednictvím indexu PX dnes ale nedokázal dohnat nabranou ztrátu z průběhu týdne,\" uvedl analytik J&T Banky Milan Vaníček.
Nejvíce klesající akcií týdne byla O2 CR s poklesem o 3,1 procenta na 213 Kč. U společnosti nebyla žádná kurzotvorná informace. Důvodem by mohla být snaha udržet titul v indexech MSCI. Existuje riziko, že by v něm mohla být nahrazena Monetou při listopadovém rebalancování.
Naopak nejvíce rostoucí akcií týdne byla Fortuna, která přidala 0,6 procenta na 86,9 Kč. U firmy se neobjevila žádná kurzotvorná informace, a tak podle Vaníčka jde spíše o technický vývoj.
Příští týden se investoři zaměří na výsledkovou sezonu v USA. Od ní se zatím očekávají relativně slabá data. Může tedy existovat šance, že by samotná čísla mohla být mírně lepší než odhady trhu. \"Celkově jsme pro příští týden neutrální,\" uzavřel analytik.



Ceny dálničních známek v Česku porostou, roční bude od ledna už za víc než 2500 Kč
Na prodej je devadesátkové Ferrari pro chudé v perfektním stavu. Fiat za půl milionu je lákavá nabídka
Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
