Cenné papíry Monety a O2 zaznamenaly nejvýraznější růst z hlavních emisí pražské burzy a zároveň jedny z největších objemů obchodů. Akcie Monety zdražily o 3,09 procenta na 88,50 koruny a akcie O2 o 3,35 procenta na 244 korun.
I další z nejobchodovanějších emisí zakončily obchodování růstem. Akcie energetické firmy ČEZ si polepšily o 0,71 procenta na 470,90 koruny, Komerční banky o 0,53 procenta na 899,50 koruny a Erste o 0,37 procenta na 754,20 koruny.
V červených číslech skončily pouze čtyři ze 14 hlavních emisí. Nejvýrazněji zlevnily cenné papíry textilní společnosti Pegas Nonwovens, a to o 1,80 procenta na 763 korun.
Česká měna dnes mírně oslabila vůči dolaru a stagnovala k euru. Koruna oproti předchozímu závěru oslabila k dolaru o tři haléře na 24,64 Kč/USD. K euru zůstala beze změny na 27,02 Kč/EUR. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
Kurz české měny: Předchozí závěr Dnes kolem 17:00 Kč/EUR 27,02 27,02 Kč/USD 24,61 24,64
Zdroj: Patria Online



Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
