Vláda projedná investiční pobídku pro společnost Yanfeng

12.02.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 12. února (ČTK) - Vláda bude ve středu schvalovat investiční pobídku pro společnost Yanfeng Czechia v maximální výši 185 milionů korun. Firma plánuje investovat 1,85 miliardy korun do rozšíření výroby plastových interiérových dílů pro automobilový průmysl v okresech Louny a Tábor, vytvoří 588 nových pracovních míst. Projekt by měl být dokončen v roce 2019. Vyplývá to z materiálu ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), který ministři na posledním jednání kabinetu odložili.

Většina nových pracovních míst (483) má vzniknout v Plané nad Lužnicí, 105 míst v Tatinné (Žatec). \"Ne všech 588 nově vytvořených pracovních míst bude dělnických profesí. Uskutečněním investice se otevřou také nové pracovní příležitosti na administrativních pozicích (vysokoškolské vzdělání),\" uvádí předkládací zpráva. Investice by měla mít v budoucnu pozitivní dopad na státní rozpočet, dodává materiál.

Yanfeng Czechia Automotive Interior Systems (dříve JC Interiors) je součástí nadnárodní skupiny Johnson Controls. V ČR má skupina čtyři výrobní závody - v České Lípě, Mladé Boleslavi, Roudnici na Labem a Stráži pod Ralskem. JC Interiors byla založena jako projekt na zelené louce v průmyslové zóně Triangl v Žatci. Nyní má asi 1000 zaměstnanců. Vyrábí plastové a gumové autodíly.

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) na konci ledna uvedl, že systém investičních pobídek čekají změny. Měla by se zvýšit finanční podpora investičních projektů s vysokou přidanou hodnotou, zejména technologických center a center strategických služeb.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTK