Odbyt se podle odborníků letos zvýší o pět procent a bude nejvyšší od roku 1995. Ke stavebnímu boomu, který v posledních letech zažívá zejména bytová výstavba, přispěly nízké úrokové sazby, příznivá situace na trhu práce a absence jiných lukrativních investic.
Stavební společnosti získaly v loňském roce zakázky za 67,8 miliardy eur. To znamená nominální nárůst oproti předloňskému roku o 14,6 procenta a nejvyšší úroveň za 20 let.
Z údajů statistického úřadu vyplývá, že příznivá situace ve stavebnictví přispěla k citelnému zrychlení tempa růstu německé ekonomiky. Ta ve čtvrtém čtvrtletí vzrostla o 0,4 procenta proti předchozím třem měsícům, kdy růst činil 0,1 procenta.
Německá centrální banka očekává, že díky solidní aktivitě v průmyslu i stavebnictví zůstane Německo hospodářsky silné i v následujících měsících.



Elektromobilistům nastávají krušné časy. Elektromobily v mrazu ztrácejí až 40 % dojezdu a nabíjí se velmi pomalu
Test Seat Ateca: Zlaté staré časy aneb jistota v rozbouřených vodách a za dobrou cenu
Šidit, svařovat totálky, kitovat a stáčet tachometry aneb v kůži polského autobazaru. Vyzkoušet pochybné praktiky si teď může každý
Řidiči, držte si klobouky. V nadcházejícím roce se změní řada věcí. Víme, které to budou
Až budete stát v koloně na D1, můžete slavit. Dálniční propojení Prahy a Bratislavy se otevřelo před 45 lety
