Dovoz meziročně rostl rychleji než vývoz. Dovoz se proti loňskému lednu zvýšil o osm procent na 254,9 miliardy korun a export o 6,7 procenta na 274,3 miliardy
Obchod s počítači, elektronickými a optickými přístroji zaznamenal meziroční prohloubení deficitu o 4,1 miliardy, u obchodu s ropou a zemním plynem se schodek zvětšil o tři miliardy, u základních kovů o 2,3 miliardy a u farmaceutických výrobků narost o miliardu. Vedle toho u bilance obchodu s motorovými vozy se zvýšil přebytek o 5,9 miliardy Kč a u strojů a zařízení o 2,6 miliardy. Deficit bilance chemických látek a přípravků proti loňskému lednu klesl o 1,5 miliardy.
Zahraniční obchod Česka se státy Evropské unie skončil přebytkem 60 miliard korun, meziročně tak byl o 400 milionů vyšší. Schodek obchodu se státy mimo unii se prohloubil o dvě miliardy na 38,8 miliardy korun.
ktp mal



Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
Test Volkswagen Caravelle Long 2.0 TDI 4Motion: Mikrobus do nepohody
