Vedoucí představitelé pošty podle Pohla před stávkou uváděli do médií a vnitřních dokumentů firmy, že stávka je protizákonná a neoprávněná. \"Podle právníka by se mohlo jednat o porušování zákona o útisku,\" vysvětlil Pohl důvod trestního oznámení.
Oznámení podali odboráři 2. března. Spolu s Pohlem ho podal i předseda Odborového hnutí zaměstnanců pošty Evžen Dvorský a Filip Janovský z Nezávislého odborového svazu České pošty. Věc řeší Městské státní zastupitelství v Brně.
Část zaměstnanců pošty loni v prosinci stávkovala za vyšší mzdy. Do dvouhodinové výstražné stávky vstoupila 19. prosince jen zhruba stovka lidí, které podpořilo kolem 150 sympatizantů. Část pracovníků o tři dny později vstoupila do další stávky, která se dotkla především třídíren pošty. Podnik zaměstnává zhruba 30.000 lidí.
Někteří odboráři si v médiích stěžovali na údajný nátlak ze strany pošty. Mluvčí společnosti Matyáš Vitík to ale odmítl. \"Vedení České pošty určitě své zaměstnance nevydíralo, nezastrašovalo je,\" řekl 22. prosince.



Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
Test Volkswagen Caravelle Long 2.0 TDI 4Motion: Mikrobus do nepohody
Malý náklaďáček mnoha jmen: Škoda/Aero/Praga (A) 150 byla nedoceněným československým dříčem
