Průměrný hrubý měsíční příjem byl loni ve slezské automobilce v dělnických profesích 34.512 korun. V Moravskoslezském kraji činila průměrná mzda za loňský rok 25.171 korun.
Vyjednávání o kolektivní smlouvě mělo v automobilce sedm kol. Smlouva byla uzavřena na roky 2017 a 2018. \"Základní mzdy se v závodě Hyundai Motor Manufacturing Czech v letošním roce zvýší od 1. března o 4,56 procenta a v roce 2018, s platností od 1. ledna, o 4,66 procenta. Proporčně se navýší i všechny bonusy a příplatky, odvozené od základní mzdy, takže celkové navýšení dosáhne 12 procent,\" uvedl Vaněk. U dělnické pozice operátor 2, která je v závodě nejčastější, bude podle něj následující dva roky činit navýšení v průměru 2655 korun měsíčně.
Prezident automobilky Tong U-čche (pozn. v anglické transkripci Dongwoo Choi) uvedl, že zvýšení mezd zaměstnancům právem náleží, protože jejich vysoké pracovní nasazení, flexibilita a kvalita práce loni přispěly k dosažení nejlepších výsledků v historii závodu.
Nošovická automobilka Hyundai má téměř 3400 zaměstnanců, dalších 7000 lidí pracuje pro její subdodavatele. Loni vyrobila 358.400 aut, což bylo nejvíce v historii závodu, o 16.200 automobilů (4,7 procenta) více než v roce 2015 a o 8400 vozů (2,4 procenta) více, než ukládal plán. Plán továrny na letošní rok je stejný jako loni, tedy 350.000 vozidel. V roce 2015 automobilce klesl zisk o 3,47 miliardy korun na 5,5 miliardy korun, tržby jí ale vzrostly, a to o 19,3 miliardy korun na 125,7 miliardy korun.



Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
Test Volkswagen Caravelle Long 2.0 TDI 4Motion: Mikrobus do nepohody
Malý náklaďáček mnoha jmen: Škoda/Aero/Praga (A) 150 byla nedoceněným československým dříčem
