Bance Morgan Stanley vzrostl čtvrtletní zisk o 74 procent

19.04.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


New York 19. dubna (ČTK) - Americké investiční bance Morgan Stanley stoupl čtvrtletní zisk o 74 procent na 1,84 miliardy dolarů (46 miliard Kč) a překonal očekávání. Investoři jsou aktivnější poté, co americká centrální banka (Fed) zvýšila úroky, napsala agentura Reuters. Zisky z prodeje dluhopisů se téměř zdvojnásobily.

\"Jde o jeden z našich nejlepších čtvrtletních výsledků za poslední léta,\" řekl Financial Times šéf banky James Gorman. Loni finanční ústav ve stejném období vydělal pouze 1,06 miliardy dolarů.

Zisk na akcii tak činí 1 dolar oproti loňským 55 centům. Analytici agentury Thomson Reuters očekávali zisk na akcii pouze 89 centů. Celkové příjmy společnosti vzrostly o 25 procent na 9,75 miliardy dolarů, zatímco analytici v průměru odhadovali 9,27 miliardy USD.

Příjmy z obchodování s cennými papíry s pevnými výnosy jako jsou dluhopisy vzrostly na 1,7 miliardy dolarů z 873 milionů dolarů loni, šlo o nejlepší výsledek za dva roky. Příjmy z obchodování s akciemi se ale snížily na dvě miliardy z 2,1 miliardy USD.

Fed zvýšil úroky během tří měsíců dvakrát, v prosinci a v březnu. Chuť k obchodování dávají investorům i blížící se volby ve Francii a Německu a britské opouštění Evropské unie.

Vyšší čtvrtletní zisky vykázaly i ostatní velké americké banky Citigroup, JPMorgan a Bank of America. Pomohlo jim zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA. S jeho osobou se pojily naděje na vyšší růst, nižší daně a slabší regulaci finančního sektoru.

V posledních týdnech se ale začíná mezi finančníky objevovat skepse kvůli neúspěchu Trumpovy administrativy s prosazením zdravotní reformy.


Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.