Brent vystoupil ke 49 dolarům za barel, pak začal oslabovat

17.07.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Londýn/New York 17. července (ČTK) - Ceny ropy zahájily dnešní obchodování růstem, který severomořský typ Brent vynesl k hranici 49 dolarů za barel. Přispěla k tomu zpráva, že Spojené státy v minulém týdnu zvýšily počet aktivních vrtů jen o dva, což je nejnižší tempo od loňského listopadu. Později se ale vrátily obavy z dopadů přetrvávající vysoké nabídky suroviny a ceny začaly znovu klesat.

Kolem 18:00 SELČ cena severomořské ropy Brent ztrácela 0,4 procenta a pohybovala se zhruba na 48,70 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu odepisovala téměř 0,7 procenta na zhruba 46,20 USD.

Aktivita na trhu je poměrně slabá a trh čeká na další podněty. Od poloviny roku 2015 ceny ropy ztratily více než 50 procent.

Přechodnou vzpruhou pro trh dnes byla zpráva, že čínské rafinerie v červnu zvýšily výkon na druhou nejvyšší úroveň v historii. Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) doufá, že vyšší poptávka zásoby ropy v letošním druhém pololetí srazí.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů): BURZA TYP KONTRAKT AKTUÁLNÍ CENA PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR Londýn - ICE Brent září 48,70 48,91 New York - Nymex WTI srpen 46,23 46,54

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.