Firma se zaměřuje na poskytování půjček méně bonitním klientům, kteří nesplňují kritéria standardních bank. Podnik se snaží restrukturalizovat právě sekci drobných půjček, v níž si místo najatých agentů buduje vlastní personální základnu. V červnu signalizovala, že by tyto změny mohly mít negativní dopad na zisk a dnes oznámila, že tempo reorganizace je příliš pomalé a nenaplňuje očekávání.
Dosavadního ředitele Crooka nahradí členka představenstva Manjit Wolstenholmeová. \"Přiměřenou odpovědí je ochrana kapitálové základny firmy tím, že zrušíme pololetní dividendu a velmi pravděpodobně také dividendu celoroční,\" prohlásila Wolstenholmeová.
Providentu se zatím nepodařilo najmout dostatek lidí, což mimo jiné znamená, že zaostává ve výběrech dlužných částech. Zatímco loni se jí dařilo vymáhat 90 procent částek, nyní je to 57 procent. Proto očekává tak vysokou ztrátu.
\"U poskytovatele rizikových půjček je to katastrofální propad ceny akcií. Je to, jako kdyby posledních deset let nebylo,\" řekl podle agentury AP analytik Neil Wilson ze společnosti ETX Capital.



Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
Test Volkswagen Caravelle Long 2.0 TDI 4Motion: Mikrobus do nepohody
Malý náklaďáček mnoha jmen: Škoda/Aero/Praga (A) 150 byla nedoceněným československým dříčem
Řidička uvízla na železničním přejezdu, rychlík ji minul jen o kousek
