CPI Hotels podnikatele Vítka expandují do Brna a Českého Krumlova

28.03.2018 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 28. března (ČTK) - Společnost CPI Hotels podnikatele Radovana Vítka postaví nový čtyřhvězdičkový kongresový hotel v Brně v blízkosti vlakového nádraží. Příští rok také otevře hotel v Českém Krumlově. Firma to dnes oznámila na tiskové konferenci v Praze.

\"Vstup do Brna byl dlouho plánovaným krokem, který posílí naši pozici na poli konferenčního byznysu. Český Krumlov má díky své atraktivitě potenciál přitáhnout zajímavou zahraniční klientelu,\" uvedl ředitel CPI Hotels Jan Kratina.

Hotel v Brně bude mít multifunkční kongresový sál pro 800 lidí. Podle firmy půjde o největší a technologicky nejlépe vybavené zařízení tohoto druhu v Jihomoravském kraji. Hotel nabídne 180 pokojů v čtyřhvězdičkovém standardu a 20 pokojů určených pro náročné hosty. Za stavbou stojí česká architektonická kancelář Schindler Seko Architekti.

\"Dokončení hotelu je plánováno v horizontu tří let a já věřím, že jeho nadčasová a čistá architektura obyvatele i návštěvníky Brna nadchne,\" dodal Kratina. V průběhu roku 2019 otevře CPI svůj 30. hotel v Českém Krumlově pod značkou Mamaison Hotels & Residences, který bude v historickém památkově chráněném objektu na náměstí Svornosti.

Rozšíření čeká Clarion Hotel v Českých Budějovicích. V první polovině roku 2019 budou zahájeny stavební práce. Po jejich dokončení se hotel rozšíří o nový multifunkční kongresový sál, 75 pokojů a parkovací dům pro 260 vozů. V Budějovicích bude díky tomuto sálu pro 800 lidí možné pořádat velké kongresy, semináře či společenské a reprezentativní akce.

Letos v červnu bude také zahájeno rozšíření residenčního hotelového komplexu Mamaison Residence Downtown Prague. Původní přilehlá kancelářská budova (Longin Business Centrum) se změní na nové křídlo čtyřhvězdičkového hotelu, jehož kapacita se tak zvýší o 120 pokojů.

Skupina vznikla v roce 1993. V současné době působí v pěti evropských zemích, kde provozuje 29 hotelů, a to v České Republice, na Slovensku, v Polsku, v Maďarsku a Rusku. Hotelová síť disponuje kapacitou přes 8000 lůžek a 11.400 konferenčních míst.

Do hotelové sítě patří pražský Buddha-Bar Hotel, devět hotelů Clarion Hotels, hotely Mamaison Hotels & Residences - často umístěné v historických centrech velkých měst, dále dva Spa&Kur Hotels v Františkových lázních, Fortuna Hotels v Praze a další.

Podle předběžných neauditovaných výsledků CPI Property Group loni vydělala 16,9 miliardy korun. Ke konci loňského roku měla naše skupina ve správě majetek ve výši téměř 191 miliard korun.

mdk rot

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.