Česká měna mírně oslabila k dolaru i euru

13.06.2018 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 13. června (ČTK) - Koruna dnes oslabila vůči oběma hlavním světovým měnám. Na euro ztratila od úterního podvečera šest haléřů, a dnes kolem 17:00 se obchodovala v kurzu 25,72 Kč/EUR. K dolaru oslabila o osm haléřů na 21,85 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Koruně dnes k růstu nepomohly ani komentáře ze strany centrální banky, upozornil analytik společnosti Patria Finance Tomáš Vlk. \"Její zástupci nám dnes v podstatě sdělili, že zvýšení úrokových sazeb bude na stole už na červnovém zasedání za dva týdny,\" uvedl Vlk.

Pokud sazby České národní banky v létě nevzrostou, stane se banka pro trh nečitelnou, což by se následně projevilo ve vyšší vrtkavosti koruny, myslí si ekonomové Markéta Šichtařová a Jiří Cihlář ze společnosti Next Finance. Pro příští měsíc předpokládají posilování koruny v řádech desetihaléřů.

Kurz české měny: Předchozí závěr Dnes kolem 17:00 Kč/EUR 25,66 25,72 Kč/USD 21,77 21,85

Zdroj: Patria Online

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.