PVF Invest získala 35 procent v investiční skupině DRFG

19.02.2019 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 19. února (ČTK) - Do investiční skupiny DRFG, jejímž většinovým akcionářem je podnikatel David Rusňák, vstoupila společnost PVF Invest. Získala v ní 35procentní podíl. Nejvyšší vedení DRFG je nově šestičlenné, doplnili jej Pavel Vyhnálek a Pavel Fráňa z PVF Invest. Rusňák zůstává předsedou představenstva. DRFG, která se zaměřuje na investice do nemovitostí, telekomunikací a finančních služeb, to dnes oznámila ČTK.

Aktiva DRFG v minulém roce překročila sedm miliard korun a konsolidované tržby činily téměř čtyři miliardy korun. Součástí DRFG je také značka Czech Fund, pod kterou spadá mimo jiné nemovitostní fond, jenž patří mezi tři největší nebankovní realitní fondy v ČR.

Místopředsedou představenstva DRFG se stává Vyhnálek, který dříve pracoval v nejvyšším managementu společností GE Capital, ČSOB a Home Credit. Dalším novým členem představenstva je Fráňa, který se zaměřuje především na obchodní právo a fúze a akvizice. Oba ovládají PVF Invest.

Členem představenstva zůstává ředitel finanční distribuce Břetislav Hrabě. Nově ho doplnili zakladatel a partner Suntel Group, zodpovědný v DRFG za telekomunikační byznys Roman Řezníček, a ředitel pro finance a regulace Juraj Černička, který do skupiny přišel minulý rok se zkušenostmi ze společností LBBW, Expandia a ING bank.

DRFG je investiční skupina založená, kterou Rusňák založil v Brně v roce 2011. Rusňákovi ní dosud patřil stoprocentní podíl. PVF Invest byla založena v červnu června 2015 v Praze.

Autor článku

 

Články ze sekce: Zpravodajství ČTK