Akcie v USA klesly, výrobce čipů tlačily dolů obavy o poptávku

14.06.2019 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


New York 14. června (ČTK) - Americké akcie dnes mírně oslabily. Výrobci čipů se dostali pod tlak, protože společnost Broadcom varovala, že na poptávku po čipech mají negativní vliv obchodní neshody mezi Spojenými státy a Čínou.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, dnes ztratil 0,07 procenta a obchodování uzavřel na 26.089,61 bodu. Širší index S&P 500 se snížil o 0,16 procenta na 2886,98 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite klesl dokonce o 0,52 procenta na 7796,66 bodu.

Akcie výrobce čipů Broadcom dnes výrazně oslabovaly poté, co firma snížila odhad svých celoročních tržeb. Tento krok zdůvodnila obchodní válkou mezi USA a Čínou i americkými obchodními restrikcemi vůči čínskému výrobci telekomunikačních zařízení Huawei.

Na devizovém trhu se dnes americký dolar vyšplhal na téměř dvoutýdenní maximum vůči koši předních měn. Příznivé údaje o vývoji maloobchodních tržeb ve Spojených státech totiž zmírnily obavy ohledně americké ekonomiky. Euro vůči dolaru kolem 22:00 SELČ ztrácelo zhruba 0,6 procenta na 1,1210 USD.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.