Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si dnes připsal 0,91 procenta a obchodování uzavřel na 26.355,47 bodu. Širší index S&P 500 se zvýšil o 1,08 procenta na 2937,78 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite vzrostl o 1,30 procenta na 7976,88 bodu.
Aktivita čínského sektoru služeb v srpnu podle dnešních údajů rostla nejrychlejším tempem za poslední tří měsíce. Pozornost investorů se nyní soustředí na páteční údaje americké vlády o srpnovém vývoji trhu práce ve Spojených státech.
Správkyně Hongkongu Carrie Lamová dnes v televizním projevu oznámila, že se rozhodla stáhnout návrh zákona, který by umožňoval vydávání lidí podezřelých z trestných činů do pevninské Číny. Právě tento návrh v Hongkongu odstartoval několikaměsíční protesty.
Na devizovém trhu dnes britská libra po úterním propadu na tříleté minimum vůči dolaru výrazně posílila. Kolem 22:00 SELČ vykazovala nárůst o 1,2 procenta na 1,2225 USD. Poslanci Dolní sněmovny britského parlamentu dnes schválili návrh zákona, jehož cílem je zabránit odchodu země z Evropské unie bez dohody.
Vzhůru dnes zamířilo také euro, k jehož růstu přispěly výroky Christine Lagardeové, kterou členské země EU navrhují na post šéfky Evropské centrální banky (ECB). Kolem 22:00 SELČ si euro vůči dolaru připisovalo zhruba půl procenta na 1,1030 USD. V úterý jednotná evropská měna kvůli vyhlídkám na snížení úrokových sazeb v eurozóně sestoupila až na 1,0924 USD, nejníže za 28 měsíců.
Lagardeová dnes uvedla, že evropská ekonomika potřebuje další opatření na podporu růstu. Dodala však, že ke stimulačním opatřením bude zapotřebí přistupovat s rozvahou a předejít jejich možným negativním dopadům. Euro navíc těžilo ze zprávy o vzniku nové koaliční vlády v Itálii.
pmh