Koruna na začátku týdne posilovala k euru i dolaru

21.10.2019 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 21. října (ČTK) - Koruna na začátku týdne posilovala. Vůči euru zpevnila česká měna o sedm haléřů na 25,58 Kč/EUR. K dolaru si pak ve srovnání s pátečním závěrem polepšila o osm haléřů, v 17:00 se podle Patria Online obchodovala za 22,94 Kč/USD. Trhy ovlivňuje situace okolo brexitu.

Podle hlavního ekonoma Next Finance Vladimíra Pikory by koruna mohla posílit ještě více, pokud by nakonec Británie opustila EU s dohodou. \"Pochybuji ale, že by se dostala pod 25,40 Kč/EUR. Stále tu je ale otazník, zda je brexit s dohodou možný a jakou má pravděpodobnost. V každém případě posílení koruny by podle mě bylo jen krátkodobé. Za pár dnů by se kurz vrátil,\" uvedl.

Hlavní ekonom Komerční banky Jan Vejmělek upozornil, že relativně silné úrovně držely i okolní regionální měny. \"Posílení libry v očekávání vyřešení brexitové situace se projevuje v tom, že je pro nás britská měna nejdražší za posledního půl roku a pomalu se dostává na dohled hladiny 30 Kč/GBP,\" sdělil Vejmělek.

Kurz české měny: Předchozí závěr Dnes kolem 17:00 Kč/EUR 25,65 25,58 Kč/USD 23,02 22,94

Zdroj: Patria Online

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.