Koruna si dnes dál polepšila k euru, vůči dolaru mírně ztratila

22.10.2019 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 22. října (ČTK) - Koruna dnes mírně posílila vůči euru, a to o tři haléře na 25,55 Kč/EUR. K dolaru česká měna naopak od pondělního večera o dva haléře oslabila na 22,96 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Koruna zůstává vůči jednotné evropské měně nejsilnější za téměř čtvrt roku. Naposledy uzavírala silnější koncem července, kdy se kurz dostal až pod 25,51 Kč/EUR.

Politický vývoj ohledně brexitu podle analytika Raiffeisenbank Víta Hradila prospívá koruně i dalším středoevropským měnám. \"Jakkoliv chaos na ostrovech přetrvává, možnost neřízeného brexitu podle všeho ustoupila zcela do pozadí, a trhy v ni už prakticky nevěří. Právě z eliminace tohoto rizika těží i česká koruna,\" uvedl.

Podle ekonomů společnosti Next Finance je koruna v současnosti silnější, než by podle technických indikátorů měla být. \"Během několika dnů by měla přirozeně odevzdat část posledních zisků a oslabit,\" uvedli Markéta Šichtařová a Jiří Cihlář.

Kurz české měny: Předchozí závěr Dnes kolem 17:00 Kč/EUR 25,58 25,55 Kč/USD 22,94 22,96

Zdroj: Patria Online

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.