Koruna oslabila k euru i dolaru

23.10.2019 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 23. října (ČTK) - Česká měna dnes oslabila k oběma hlavním světovým měnám. Koruna k 17:00 oproti předchozímu závěru oslabila vůči euru o sedm haléřů na 25,62 Kč/EUR a vůči dolaru o pět haléřů na 23,05 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

\"Koruna kolem poledne negativně zareagovala na komentář (viceguvernéra České národní banky) Marka Mory, podle něhož slábnou důvody pro zvyšování sazeb,\" sdělil analytik Tomáš Vlk z Patria Finance.

Bankovní rada ČNB na posledním jednání 25. září ponechala úrokovou sazbu, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, beze změny. Mora ale tehdy hlasoval pro zvýšení sazeb. Podle analytika Komerční banky Michala Brožky byl proto dnešní Morův komentář překvapivý. \"V každém případě nás poslední komunikace utvrzuje v očekávání, že úrokové sazby ČNB na příštím zasedání zůstanou beze změny,\" doplnil Brožka.

Kurz české měny: Předchozí závěr Dnes kolem 17:00 Kč/EUR 25,55 25,62 Kč/USD 22,96 23,05

Zdroj: Patria Online

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.