DPDgroup koupila balíkové služby Geis v ČR a na Slovensku

05.11.2019 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 5. listopadu (ČTK) - Skupina Geis prodala své společnosti pro přepravu balíků v České republice a na Slovensku společnosti DPDgroup. Transakce podléhá schválení antimonopolních úřadů. Firmy to uvedly v tiskové zprávě. Cenu nezveřejnily.

DPDgroup převezme firmy Geis Parcel CZ a Geis Parcel SK. Podle sdělení patří mezi hlavní poskytovatele balíkových služeb ve svých zemích a jsou dlouhodobě ziskové. Balíkové aktivity tvoří aktuálně čtvrtinu celkového obratu skupiny Geis v České republice a na Slovensku a šest procent obratu celé skupiny Geis. V balíkové logistice bude Geis s DPD úzce spolupracovat.

\"V budoucnu se chceme soustředit na naše tradiční klíčové aktivity v oblasti spedičních služeb, smluvní skladové logistiky a letecké a námořní přepravy a dále tak rozšiřovat naši silnou pozici na trhu ve střední Evropě. V České republice a na Slovensku je již skupina Geis lídrem na trhu vnitrostátní přepravy paletových a kusových zásilek a patří i mezi přední poskytovatele skladových logistických služeb,\" uvedl jeden z řídích partnerů skupiny Geis Hans-Georg Geis.

Skupina Geis, založená v roce 1945, se sídlem v německém Bad Neustadtu se vyvinula v globálního poskytovatele logistických služeb s více než 6500 zaměstnanci ve 116 vlastních pobočkách a logistických místech v celé Evropě.

DPD CZ a DPD SK jsou stoprocentně vlastněné dceřiné společnosti GeoPost a jsou součástí její mezinárodní sítě DPDgroup. Skupina celosvětově zaměstnává 75.000 doručovatelů a provozuje 42.000 odběrných bodů. Každý den doručí 5,2 milionu balíků prostřednictvím značek DPD, Chronopost, SEUR a BRT. GeoPost v roce 2018 zaznamenala tržby ve výši 7,3 miliardy eur.

Největšími konkurenty na trhu balíkových služeb v ČR jsou Česká pošta a společnost PPL, která patří do skupiny Deutsche Post DHL.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.