Vydavatelství Mladá fronta obdrželo dvě nabídky na úvěrové financování

20.02.2020 | , Finance.cz
Tiskové zprávy


Praha 20. února 2020 - Společnost Mladá fronta a.s. zveřejnila v úterý 18. února výzvu k podání nabídek úvěrového financování. Termín pro podání těchto nabídek uplynul včera o půlnoci, i přes takto krátkou lhůtu společnost obdržela dvě nabídky.

„Na naši výzvu zareagovaly dva subjekty. Jde o společnosti CPI Property Group a Czechoslovak Group,“ řekl Jan Mašek, generální ředitel vydavatelství Mladá fronta. „Skutečnost, že se nám ve lhůtě čtyřiadvaceti hodin podařilo získat dvě nabídky na relativně vysoký úvěr, svědčí o tom, že trh sdílí naši důvěru ve zdraví a životaschopnost firmy. O nabídkách teď budeme intenzivně jednat. Naší jednoznačnou prioritou je zachování chodu společnosti,“ doplnil Jan Mašek.

Společnost Mladá fronta a.s. se dostala pod tlak poté, co jí úvěrující banka v důsledku šikanózního insolvenčního řízení oproti zavedené praxi zesplatnila provozní kontokorent. Představenstvo společnosti tak muselo požádat o ochranu před věřiteli a management zahájil proces krizového řízení, jehož cílem je dosáhnout reorganizace při zachování provozu společnosti a pracovních míst. Kromě zajištění provozního financování prostřednictvím úvěru vedení společnosti pokračuje v jednáních s potenciálními investory.

Více o vydavatelství Mladá fronta

Vydavatelství Mladá fronta je moderní vydavatelství s pětasedmdesátiletou tradicí. Vlajkovou lodí vydavatelství je týdeník Euro a portál Euro.cz. Spolu s týdeníkem Euro vychází také Top speciály, lifestylové magazíny Esence a Hipster. Divize Online provozuje také ekonomický web Finance.cz a dalších 12 specializovaných online titulů. Divize Knihy na trh ročně uvede kolem 250 nových knižních titulů pro širokou veřejnost a odborníky ve zdravotnictví. Portfolio vydavatelství Mladá fronta doplňuje divize Tištěné tituly, kam patří především auto-moto a hobby magazíny, zdravotnické časopisy, pro nejmenší děti časopis Puntík, magazín Maminčin Puntík a časopis Tečka pro děti od šesti let. V divizi HUB se pravidelně realizují odborné i společenské akce a projekty.Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Články ze sekce: Tiskové zprávyPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.