Daňové přiznání musíte odevzdat do úterý 18. srpna!

10.08.2020 | , Finance.cz
DANĚ


Daňové přiznání k dani z příjmu fyzických osob musíte podat do 18. srpna 2020, do kdy musíte podat přehledy o příjmech a výdajích zdravotní pojišťovně a OSSZ?

Kvůli pandemii koronaviru vláda nejdříve odložila termín daňového přiznání k dani z příjmu fyzických osob na 1. července 2020, následně se termín podání daňového přiznání odložil až na 18. srpna 2020. Kdy podat přehledy o příjmech a výdajích na vaši zdravotní pojišťovnu a OSSZ?

Daňové přiznání se letos již posouvalo

Zdroj: Shutterstock

Daňové přiznání 2019 se může podávat až do 18. srpna 2020

Nejzazším termínem pro podání daňového přiznání k dani z příjmu za rok 2019 je 18. srpen 2020, proto si pospěšte a sežeňte si veškeré podklady pro daňové přiznání.

Srpen je rovněž posledním měsícem pro OSVČ, za který nebudou muset odvádět zálohy na zdravotní a sociálním pojištění, od září se již odvádět zálohy na pojistném musí.

Tip: Prominutí záloh na sociální a zdravotní pojištění pro OSVČ

Kdy budete muset podat Přehled o příjmech a výdajích za rok 2019?

Česká správa sociálního zabezpečení odsunula termín podání ročního přehledu o příjmech a výdajích za rok 2019 na 15. září 2020. Ovšem stále platí, že musíte přehled odevzdat měsíc po odevzdání daňového přiznání.

Nicméně všechny zdravotní pojišťovny oznámily, že s původním odsunutým termínem již hýbat nebudou a platí termín odevzdání Přehledu o příjmech a výdajích, a tím je 3. srpen 2020.

Jestliže jste tedy neodevzdali přehled na vaši zdravotní pojišťovnu, tak jej urychleně odešlete.

Shrnutí nejzazších termínů odevzdání přehledů o příjmech a výdajích a daňového přiznání za rok 2019

Co odevzdat? Kam odevzdat? Do kdy odevzdat?
Přehled o příjmech a výdajích za rok 2019 Vaše zdravotní pojišťovna 3. srpna 2020
Daňové přiznání k dani z příjmu fyzických osob Územní pracoviště finančního úřadu 18. srpna 2020
Přehled o příjmech a výdajích za rok 2019 Okresní správa sociálního zabezpečení 15. září 2020

Jak podat daňové přiznání finančnímu úřadu?

Daňové přiznání k dani z příjmu fyzických osob můžete odevzdat fyzicky na finančním úřadu, dalším způsobem je odeslání poštou.

Tím nejjednodušším a nejrychlejším způsobem odevzdání daňového přiznání je skrze datovou schránku, či emailem s elektronickým podpisem.

Finanční správa umožňuje také podání elektronicky bez datové schránky nebo e-podpisu, nicméně je nutné finančnímu úřadu do 5 pracovních dnů doručit Potvrzení o podání.

Na závěr pouze upozorníme, že všichni poplatníci vlastnící datovou schránku, jsou povinni podat daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob výhradně elektronickou cestou, jinak jim hrozí pokuta.

Tip: Jak žádat o kompenzační bonus pro OSVČ?

Kam daňové přiznání zaslat?

Daňové přiznání k dani z příjmu fyzických osob odevzdáváte na územním pracovišti finančního úřadu, pod který spadáte na základě vašeho trvalé bydliště.

 


Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 1.5
Hlasováno: 4 krát

Články ze sekce: DANĚ