Krátce o autorovi Michal Bureš

Michal Bureš Michal Bureš je v týmu Finance.cz od června 2017. Mezi jeho témata patří finanční produkty, makroekonomika, spotřebitelské chování, ochrana životního prostředí a občas zabrousí do politiky. Rád tráví čas s rodinou a přáteli. Mezi jeho koníčky patří četba, focení, příroda, folklor, tenis a hraní na PS.

Napište autorovi

Zpět na seznam všech autorů

Články uživatele Michal Bureš

Srovnání spořicích účtů v létě 2020

2. 7. 2020

Podívejte se na přehled spořicích účtů a zjistěte, který je pro vás ideální, jestliže si chcete vysokou částku na chvíli odložit, či spořit dlouhodobě pár drobných. 

Paušální daň od 1. ledna 2021: výše, výhody a slabiny

30. 6. 2020

Od 1. ledna 2021 bude zavedena paušální daň - tedy jednotný odvod pro OSVČ, které dále nebudou muset podávat daňové přiznání. Jak bude paušální daň vysoká? Které OSVČ na ni budou mít nárok?

Kdy se v ČR zakáží zvířata v cirkusech?

30. 6. 2020

Je cirkus byznys s týranými zvířaty, nebo národní poklad? Ve kterých zemích je již vystupování zvířat zakázáno? A jak souvisí cirkus, zookoutek a potence asijských mužů?

Od 1. července zůstane dlužníkům v exekuci více

29. 6. 2020

Jak se změní srážky ze mzdy při exekuci v roce 2020? Jaká změna čeká dlužníky od 1. července? Jak se zvýší částka, která zůstane dlužníkům?

Jak se porcuje příjem při exekuci?

25. 6. 2020

Jak se porcuje příjem při exekuci? Kolik vám zůstane? Jaký vliv má příjem manžela/ky či počet dětí? Podívejte se na praktický příklad a vypočítejte si srážku ze mzdy v naší kalkulačce.

Jak se zvýší státní dluh po koronavirové krizi?

23. 6. 2020

Jak se zvýší státní a veřejný dluh po rekordním "koronavirovém" schodku státního rozpočtu? O kolik vzroste ku poměru k HDP?

Prázdniny a svátky ve školním roce 2020/2021 - přehled

22. 6. 2020

Kdy budou ve školním roce 2020/2021 podzimní a zimní prázdniny? Kdy ve vašem okrese budou jarní prázdniny? A na které dny vychází státní svátky?

Pandemie koronaviru - restart či pohroma pro českou přírodu?

20. 6. 2020

Česká příroda se potýká se suchem, postřiky i s epidemií koronaviru a kůrovce. Jak se daří české přirodě v časech koronaviru?

Smete Česko evropský Green Deal ze stolu?

16. 6. 2020

Co je to Green Deal? Jak se k němu staví český stát a další evropské země? Co od jeho zavedení očekávat?

Co je Zelená dohoda "Green Deal", jaký dopad bude mít na ČR?

15. 6. 2020

Co obsahuje Zelená dohoda, neboli "Green Deal"? Jaké budou náklady na zavedení "zelených opatření"? Jaký dopad to bude mít na ČR?

Chystá se třetí vlna kompenzačního bonusu?

12. 6. 2020

Mohou se OSVČ a malá s. r. o. těšit na další vlnu kompenzačního bonusu? Či jakou formu podpory vláda chystá? Kdy končí kompenzační bonusy pro s. r. o. a OSVČ?

Termín odevzdání daňového přiznání je posunut na 18. srpna 2020

10. 6. 2020

Termín odevzdání daňového přiznání k dani z příjmu fyzických osob se posouvá na 18. srpna 2020. Kdy budete muset odeslat přehledy na OSSZ a vaši zdravotní pojišťovnu?

Zdraží levné zboží z čínských e-shopů? Osvobození od DPH brzy skončí

4. 6. 2020

Zboží z čínských e-shopů do 22 eur bylo od DPH osvobozeno, to se ovšem má od 1. ledna 2021 změnit. Jaký dopad to bude mít na ceny zboží z čínských e-shopů?

Chystáte se do zoo? Kolik stojí vstupné a kde můžete kouřit?

2. 6. 2020

Výlet do zoologické zahrady má v oblibě většina českých rodin, ročně je navštíví kolem 6 milionů lidí. Jak je to v jednotlivých zoologických zahradách se vstupným? Kde všude můžete jít se svým psem? V kterých zoologických zahradách si můžete zapálit cigaretu?

Nižší DPH u ubytování, vstupenek a jízdného?

2. 6. 2020

Bude zavedeno nižší DPH u ubytování, vstupenek a jízdného? Od kdy se má sazba u těchto produktů snížit? Kdy o tom bude rozhodnuto?

Jaké je vstupné na naše zámky? A kdy mají zavřeno?

1. 6. 2020

Rádi se touláte po zámcích a podzámčí? Tak se podívejte na velký přehled cen vstupného a otevírací dobu našich zámků - Českého Krumlova, Lednice, Hluboké nad Vltavou a mnoha dalších. Do kolika let mají vaše děti vstup zdarma a kde je nutná rezervace?

Již můžete žádat o kompenzační bonus pro s. r. o.! Jak na to?

28. 5. 2020

Jak vyplnit žádost o kompenzační bonus pro s. r. o.? Kde ji najdete a stáhnete? S naším návodem vám to zabere skutečně pár minut. Jak na to?

Kdy budete moci žádat kompenzační bonus pro s. r. o.?

27. 5. 2020

Kdy budete moci žádat o kompenzační bonus pro s. r. o.? Proč se zdrželo schválení kompenzačního bonusu pro s. r. o.? Podívejte se, kde žádost najdete a jak ji máte vyplnit?

Jaké je vstupné na naše hrady? A kdy mají zavřeno?

26. 5. 2020

Právě jste se vrátili z hradu? A již se chystáte na další? Tak se podívejte na velký přehled cen vstupného a otevíracích dob našich hradů - Pražského hradu, Karlštejnu, Špilberku a dalších.

Otevřel koronavirus stavidla pro státní zakázky a neprůchodné novely zákonů?

26. 5. 2020

Pandemie koronaviru je zkouška pro nejednoho státníka, ovšem krize skýtají i příležitosti. Jak reagovaly vlády EU, Číny, USA a dalších velmoci? Jaké novely zákona se budou schvalovat při koronavirové krizi?

Jaké jsou pozitivní dopady pandemie koronaviru?

25. 5. 2020

Proč jásat nad pandemií koronaviru? Ne, nebudeme filozofovat o tom, že strávíte více času s rodinou, uspořádáte si myšlenky i domov. My se na věc podíváme z hlediska fungování státu a ekonomiky.

Co vše se uvolní 25. května? Otevřou školy, hospody i obchody!

22. 5. 2020

25. května proběhne další vlna uvolňování. Na co se můžeme těšit? Budou otevřeny již všechny obchody, restaurace, kina, zoo? Budeme muset nosit roušky?

Nepošlete dítě do školy = ztráta ošetřovného? Příklady napoví

21. 5. 2020

Podívejte se na 5 příkladů, které vám pomohou pochopit situaci ohledně ošetřovného a návratu dětí do základních a mateřských škol. Co když dítě do školy nepošlete? Jak je to s těhotenstvím a ošetřovným? A co když hlídá babička?

Kdo vlastní české pivovary?

21. 5. 2020

České pivovary prochází v časech koronaviru těžkým obdobím, ale již začíná svítat na lepší časy, navíc zájem o české pivo v cizině neustále roste. Kdo vlastní české pivovary a kolik piva vyrobí?

Kam plyne zisk 78 miliard Kč z českých bank?

20. 5. 2020

Banky měly loni zisky přesahující 78 miliard Kč. Kdo vlastní české banky? Jak jsou na tom s počty klientů? Kterým bankám rostou zisky a kterým naopak dochází dech? 

Kdo bude mít nárok na úvěry z programu COVID III?

19. 5. 2020

Vláda se rozhodla podpořit podniky státní zárukou na úvěr v rámci programu COVID III? Kterých společností se státní záruka na půjčky týká? Co musí splnit tyto firmy a jaké výdaje se budou moci pokrýt tímto úvěrem?

Hradí za vás úřad práce sociální a zdravotní pojištění?

15. 5. 2020

Kolem toho, co za vás hradí úřad práce, je stále mnoho nejasností. Pojďte se tedy podívat, co získáte (a na jak dlouho) při registraci na úřadě práce. Úhradu sociálního či zdravotního pojištění?

Vyšší ošetřovné 500 Kč denně pro OSVČ již od dubna

14. 5. 2020

Ošetřovné pro osoby samostatně výdělečně činné se zvýšilo z 424 Kč na 500 Kč denně. Jak čerpat vyšší ošetřovné? Kdo na něj má nárok a jaký bude nárok při návratu dětí do škol?

Jak žádat o vyšší ošetřovné pro OSVČ za duben?

13. 5. 2020

Jak vyplnit žádost o ošetřovné pro OSVČ? Kde ji najdete? S naším návodem vám to zabere pouze pár minut. Jak na to? A co je třeba přiložit k žádosti?

Další vlna EET se odkládá na 1. leden 2021

11. 5. 2020

Řada malých podnikatelů se bude muset připravit na další vlnu EET, která měla vejít v platnost v květnu 2020, ale nakonec vláda termín odložila. Na koho se bude poslední vlna EET vztahovat? A jaké budou mít tito podnikatelé úlevy?

Již můžete žádat o kompenzační bonus pro OSVČ za květen a červen! Jak na to?

7. 5. 2020

Jak vyplnit žádost o kompenzační bonus pro OSVČ? Kde ji najdete a stáhnete? S naším návodem vám to zabere skutečně pár minut. Jak na to?

Kdy budou maturity?

7. 5. 2020

Žáci středních škol si již začínali myslet, že se maturitám vyhnou. My přinášíme přehled, kde uvádíme termíny maturit, didaktických testů a přijímaček na střední školy.

Studujete a blíží se vám 26 let? Musíte si platit sociální a zdravotní?

7. 5. 2020

Protáhli jste si studium a již vám táhne na 26 let? Na co si dát pozor při překročení 26 let. Které slevy vám končí? A musíte začít platit sociální a zdravotní pojištění? A co sleva na studenta, kdy ji je možné uplatnit? Budete muset platit školné?

Kompenzační bonus pro OSVČ schválen i pro květen a červen!

6. 5. 2020

Bylo schváleno prodloužení vyplácení kompenzačního bonusu pro OSVČ i za květen a část června. Kdy budou moci OSVČ žádat a čerpat kompenzační bonus? A kdo na něj bude mít nárok?

Kdo bude mít nárok na kompenzační bonus pro s. r. o.?

6. 5. 2020

Kompenzační bonus v hodnotě dosahující až 44 500 Kč mohou získat společníci malých s. r. o. Kdy na něj budou mít nárok? Jak a kdy budou moci žádat?

EET má do konce roku 2020 pauzu

6. 5. 2020

Pro jaké podnikatelské subjekty bude EET přerušeno? Kdy budou zavedeny další vlny EET plánované na květen 2020? A musí se podnikatelé nějak "odhlašovat"?

Máte nárok na kompenzační bonus? Příklady vám napoví

5. 5. 2020

Řada podnikatelů váhá s podáním žádosti o kompenzační bonus, protože se bojí, že si na nich následně "zaklekne" finanční úřad a oni budou muset peníze vracet, a to ještě s úroky. Kdy tedy budou mít OSVČ nárok na kompenzační bonus, aniž by to mnohdy tušily?

Kde se vzal, tu se vzal - koronavirus

2. 5. 2020

Vznikl koronavirus v laboratořích Wu-chanu? Zaváhala Světová zdravotnická organizace? Jakou roli hraje v koronaviru Taiwan? Jaké jsou názory vědců na umělý původ koronaviru?

Kde se vzal koronavirus? V hloubi pralesa či v laboratoři?

30. 4. 2020

Koronavirus plní nemocnice i stránky novin téměř po celém světě. Jaké jsou teorie o jeho původu? Vznikl v laboratoři či přirozenou mutací?

Uvolňování opatření u pandemie koronaviru v 10 bodech

25. 4. 2020

Vláda oznámila změny v uvolňování vládních nařízení zavedených kvůli pandemii koronaviru. Kdy budete moci jít s přáteli ven? Kdy budou otevřeny zahrádky u kaváren a hospod? Kdy se otevřou školy?

Na kolik vzrostou odvody státu na zdravotním za děti, studenty, důchodce a další?

24. 4. 2020

Jak se zvýší odvody na zdravotním pojištění za státní pojištěnce? Kdo jsou státní pojištěnci? Na kolik tyto změny vyjdou státní rozpočet?

Nezaměstnaní, čerství absolventi a podpora vlády v časech koronaviru

23. 4. 2020

Na jaké dávky mají nárok nezaměstnaní v době koronaviru? A co čerství absolventi? Co dělat, když vás kvůli koronaviru nevzali do již domluvené práce?

Dalších 19 500 Kč pro OSVČ? Ano, ale jen pro některé!

22. 4. 2020

Byla schválena další podpora pro OSVČ a to pro ty, kteří budou mít omezené podnikání během května a června. Jak o tuto dávku žádat? Kdy bude definitivně schválena?

Změny ve srážkách ze mzdy 2020 v příkladech

21. 4. 2020

Podívejte se na příklady, které vám ukážou změny ve srážkách mezd při exekuci v roce 2020. Jak se to projeví v příjmech dlužníků? Zůstane jim víc? Vy si srážky ze mzdy můžete vypočítat v naší kalkulačce.

5 typů podpory, na kterou mají OSVČ nárok při pandemii koronaviru

16. 4. 2020

Na co mají nárok OSVČ v rámci zmírnění negativních dopadů pandemie koronaviru? A co mohou žádat? A co ještě není schváleno? 

Kdy se otevřou obchody, restaurace a další služby?

15. 4. 2020

Podívejte se na časový harmonogram, podle kterého se budou otevírat jednotlivé obchody, restaurace, muzea a služby. Kdy si budeme moci zajít ke kadeřníkovi či do fitka?

Podpora v nezaměstnanosti 2020: kdo si polepší?

15. 4. 2020

Kterým skupinám se v roce 2020 zvýší podpora v nezaměstnanosti? A kolik si mohou lidé na podpoře v nezaměstnanosti přivydělat? A kdo všechno má nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Kdy se studenti vrátí do základních, středních a vysokých škol?

14. 4. 2020

Pandemie koronaviru v Česku pomalu odeznívá a zdá se, že nejhorší je za námi. Kdy se žáci vrátí do školních lavic na základních, středních a vysokých školách? 

Na jakou podporu má nárok OSVČ při pandemii koronaviru?

14. 4. 2020

Podívejte se, na jakou finanční podporu a za jakých podmínek mají nárok OSVČ. Kdy mohou žádat a co musí splnit, jestliže chtějí čerpat ošetřovné, jednorázovou finanční pomoc ve výši 25 000 Kč? Vztahuje se na OSVČ také kurzarbeit? A kdy nemusí odvádět pojistné na důchodové a zdravotní pojištění? 

Poslanci schválili odklad splátek hypoték a úvěrů. Jak a kdy žádat?

8. 4. 2020

Koho se týká možnost odložení splátek úvěru o 3 či 6 měsíců kvůli pandemii koronaviru? Jak žádat a co musíte dokládat? Hrozí vám nějaké penále či úroky?


Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.