Krátce o autorovi Michal Bureš

Michal Bureš Michal Bureš je v týmu Finance.cz od června 2017. Mezi jeho témata patří finanční produkty, makroekonomika, spotřebitelské chování, ochrana životního prostředí a občas zabrousí do politiky. Rád tráví čas s rodinou a přáteli. Mezi jeho koníčky patří četba, focení, příroda, folklor, tenis a hraní na PS.

Napište autorovi

Zpět na seznam všech autorů

Články uživatele Michal Bureš

Kolik zaplatíme za Českou televizi a Český rozhlas?

14. 2. 2019

Poplatky za veřejnoprávní vysílání, ať již televizní, či rozhlasové, budí v poslední době emoce. Jak vysoké jsou poplatky za vysílání České televize (ČT) a Českého rozhlasu(ČRo)? Kolik lidí je platí a jak vysoké jsou tržby ČT a ČRo?

Jak řidiči zjistí počet bodů zdarma a online?

12. 2. 2019

Jak může každý řidič zjistit počet svých bodů z tepla domova? A kam jít, když se nekamarádíte s internetem? Kolik vás zjištění počtu bodů bude stát?

Těhotenství a studium: na co máte nárok v roce 2019?

11. 2. 2019

Studujete a zjistila jste, že jste těhotná? Kdy budete mít nárok na mateřskou? A jak vyřídit rodičovskou? Na jak dlouho budete moci přerušit studium?

Kdo vlastní české fotbalové kluby III

8. 2. 2019

Přehled majoritních vlastníků českých fotbalových klubů z první ligy. Kdo vlastní Slavii Praha, Zbrojovku Brno či Sigmu Olomouc?

Darujte krev, lidé i vaše daně to ocení

7. 2. 2019

Jaký je průběh darování krve? Kdo a kde může darovat a také jaké vám plynou výhody z darování krve? Ať již patříte mezi pravidelné dárce krve, nebo při pohledu na injekci se ve vás krve nedořeže, není se čeho bát - jedno píchnutí a pomůžete člověkovi. Třeba jednou taky budete potřebovat kapku (krve) píchnout.

Studujete a blíží se vám 26 let? Musíte platit školné? O které slevy přijdete?

6. 2. 2019

Studujete na vysoké škole a 26 let se vám kvapem blíží? Budete muset platit škole poplatky? A jaké slevy se vás již nebudou týkat? A co Erasmus, zůstanou vám všechny výhody?

Kdo vlastní české fotbalové kluby II

5. 2. 2019

V čele českých klubů se potkávají vlastníci všech kategorií - bossové z devadesátých let, mocní miliardáři, bývalí fotbalisté i trestně stíhané osoby. Kdo vlastní Viktorii Plzeň, Slovan Liberec či Jablonec?

Kdo vlastní české fotbalové kluby?

4. 2. 2019

Fotbal v Česku je fenomén, který i přes různé skandály přiláká na stadiony snadno přes 1,3 milionu lidí. Kdo vlastní české fotbalové týmy - Spartu, Baník či Bohemku?

Až 56 300 Kč za semestr aneb poplatky za delší studium na VŠ

1. 2. 2019

Řada vysokoškoláků se rozhodne prodloužit studia a to z mnoha různých důvodů. Kdy již musí platit školné ze své kapsy? Jak vysoké jsou poplatky za delší studium na jednotlivých českých vysokých školách? Kdy je možné se jim vyhnout?

Studium na vysoké škole a sirotčí důchod

31. 1. 2019

Jak je to s pobíráním sirotčí důchodu na vysoké škole? Jak je to při přerušení či přechodu na jinou školu? A co brigády a sirotčí důchod?

Studujete a blíží se vám 26 let? Musíte si platit sociální a zdravotní?

30. 1. 2019

Protáhli jste si studium a již vám táhne na 26 let? Na co si dát pozor při překročení 26 let. Které slevy vám končí? A musíte začít platit sociální a zdravotní pojištění? A co sleva na studenta, kdy ji je možné uplatnit? Budete muset platit školné?

O kolik vzroste průměrná mzda v ČR v roce 2019

29. 1. 2019

Mzdy v ČR rostou a to se odráží i na průměrné mzdě. Jaká je její aktuální hodnota? Proč roste? A kolik lidí dosáhne na průměrnou mzdu? Jak jsme na tom ve srovnání s EU a našimi sousedy?

Kdo vlastní české hokejové kluby II

28. 1. 2019

Kdo vlastní české extraligové kluby? Jedná se o bývalé hokejisty, papaláše či kraje? Kdo vlastní Spartu, Berany, indiány či sekačky z Hradce?

Jak snadno a rychle najít majitele nemovitosti

23. 1. 2019

Procházíte se vaší vískou, či městem a rádi byste zjistili, kdo je majitelem opuštěného domku? Nebo kdo vlastní půlku obce? Na koho vaše babička přepsala všechny pozemky?

Jak vypočítat daň z nemovitých věcí v daňovém přiznání?

23. 1. 2019

Daň z nemovitých se platí každoročně, tak se podívejte, jak se počítá a jaké políčka máte vyplnit v daňovém přiznání, které musíte do konce ledna podat.

Jak vyplnit daňové přiznání k dani z nemovitosti?

22. 1. 2019

Vyplňování úředních dokumentů, natož daňového přiznání, je otrava, nicméně náš návod vám ukáže, jak v pěti krocích vyplnit daňové přiznání k dani z nemovitých věcí.

Kdo vlastní české hokejové kluby?

21. 1. 2019

Kdo vlastní české extraligové kluby? Jedná se o bývalé hokejisty, papaláše, města či miliardáře vlastníci klub jako spolek?

Jaké přílohy je třeba dodat k daňovému přiznání k dani z nemovitosti?

18. 1. 2019

Kolem přiznání k dani z nemovitostí koluje spousta mýtů. Jaké přílohy dodat k daňovému přiznání k dani z nemovitých věcí? Je nutné dodávat výpis z katastru nemovitostí?

Kdo vlastní naše mobilní operátory?

17. 1. 2019

Kdo vlastní naše mobilní operátory Vodafone, O2 či T-Mobile? Kolik měli klientů a jaké měli zisky a tržby? A kdy přijde další konkurence do tohoto odvětví?

Nezaměstnanost: je ČR lídrem v rámci EU?

16. 1. 2019

Česká republika má nedostatek pracovníků a nezaměstnanost se blíží dnu. Česká nezaměstnanost patří mezi nejnižší v EU. Jaké jsou ovšem výhledy do budoucna? A ze kterých zemí putují zaměstnanci do ČR?

Kdo dostává v ČR průměrnou mzdu?

15. 1. 2019

Průměrná hrubá mzda v ČR se blíží k 32 tisícům za měsíc. Jak jsme na tom v porovnání s našimi sousedy? A jaký je průměr EU? Kolik lidí bere průměrnou mzdu a jaký je medián? Jak se průměrná mzda v posledních letech vyvíjela a jaký bude její další vývoj?

Znovu na pracáku? Kdy nedostanete podporu?

14. 1. 2019

Může se stát, že na úřad práce se dostanete opakovaně. Kdy vám již nebude vyplacena podpora v nezaměstnanosti? A jak si přivydělávat na podpoře?

Které dokumenty přiložit k ročnímu zúčtování daně a k daňovému přiznání?

10. 1. 2019

Daňové přiznání vyvolává kopřivku u nejednoho zaměstnance nebo podnikatele. Ale i zaměstnaní se možná trošku opotí, když po nich v únoru chce mzdová účetní potvrzení o životním pojištění. Abyste na nic nezapomněli, tak v našem článku si uvedeme seznam dokumentů, které je potřeba doložit, abyste měli nárok na různé slevy na dani a odčitatelné položky.

Kdo nemá nárok na podporu v nezaměstnanosti?

9. 1. 2019

Kdy budete mít nárok na podporu v nezaměstnanosti? Jak dlouho ji můžete pobírat? A kolik nejvíce může být vaše podpora? A jaké změny přinesl rok 2019?

Podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí musíte do 31. ledna 2019

8. 1. 2019

Pořídili jste si nemovitost? Tak musíte do konce ledna podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí a do 31. května 2019 ji musíte zaplatit. Jak podat daňové přiznání zaplatit daň? Jaký je její výpočet? Kdy vám hrozí pokuta?

Podpora v nezaměstnanosti 2019: kdo si polepší?

7. 1. 2019

Kterým skupinám se v roce 2019 zvýší podpora v nezaměstnanosti? A kolik si mohou lidé na podpoře v nezaměstnanosti přivydělat? A kdo všechno má nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Co dělat při nedostatku kreditů na VŠ? A jak se vyhnout poplatkům?

5. 1. 2019

Kolem studia na vysoké škole panuje řada mýtů. Jak je to s poplatky s dosažením 26 let? Co dělat, když máte málo kreditů? A jak se vyměřují poplatky za studium?

Nemocenská 2019: kdy bude náhrada mzdy od 1. dne?

4. 1. 2019

Od 1. července 2019 se nejspíše zruší karenční doba a náhrady mzdy zaměstnavatelem budou opět vypláceny od 1. dne. Jak se změní odvody pro podnikatele? Na kolik vyjde tento krok státní kasu?

Růst minimální mzdy na 13 350 Kč, co vše ovlivní?

3. 1. 2019

Minimální mzda letos vzrostla o 1 150 Kč a to na 13 350 Kč. Jak a jaké dávky a odvody ovlivní? Co minimální mzda v okolních státech - Německo, Rakousko či Slovensko? Jak to ovlivní firmy a zaměstnanost?

Převod dovolené z roku 2018 do nového roku

19. 12. 2018

Máte spoustu dovolené z roku 2018 a nevíte, jestli ji musíte vyčerpat? Hrozí její propadnutí, nebo si musíte zažádat o převod do dalšího roku? A může vám ji firma proplatit?

Jak se mění zálohy na zdravotním a sociálním u OSVČ a OBZP v roce 2019?

18. 12. 2018

Jste OSVČ a platíte si minimální zálohy na sociální a zdravotní pojištění? Tak si nezapomeňte od Nového roku změnit plánované platby. O kolik si připlatíte na sociálním a zdravotním pojištění? Jak se změní zálohy na zdravotní pojištění OBZP v roce 2019? 

Kolik si do konce roku vložit na penzijko, stavebko a životko?

15. 12. 2018

Pokud chcete mít vysoké daňové odpočty a od státu získat letos co nejvíc, tak máte nejvyšší čas vložit peníze na vaše stavební spoření, penzijko či životní pojištění. Kolik vložit na jednotlivé finanční produkty, aby jste měli nejvyšší státní příspěvek a nejvyšší daňové úlevy?

Kdy potřebujete návrh vkladu do katastru nemovitostí? Jde to online?

14. 12. 2018

Jaké dokumenty budete potřebovat při vkladu do katastru nemovitostí? Jak jej snadno vyřídit online?

Jak si vyřídit výpis z katastru nemovitostí online?

13. 12. 2018

Obíhání úřadů je otrava a v Česku se pomalu začíná přecházet na online vyřizování různých tiskopisů a dokumentů. Výpis z katastru nemovitostí i další tiskoviny lze získat snadno a rychle elektronicky. Jak na to?

Kdy potřebujete výpis z katastru nemovitostí?

11. 12. 2018

Výpis z katastru nemovitostí je třeba i v případech, kdybyste to možná nečekali. Jak jej snadno získat a kolik vás to bude stát? Kde najdete informace o tom, že nemovitost je v exekuci?

HDP ČR rostl o 2,4 %: jak jsme na tom ve srovnání se sousedy?

5. 12. 2018

HDP České republiky rostlo v třetím kvartálu 2018 meziročně o 2,4 %, čtvrtletně o 0,6 %. Jaký je růst HDP EU a sousedních zemích? A co omezuje český růst?

Jak naplánovat rodičovskou? Jak změnit její výši?

4. 12. 2018

Na jak dlouho si vzít rodičovskou? Otázka, před kterou stojí každý rodič. Jak se prodlužuje či zkracuje? Můžete pobírat rodičovský příspěvek i při práci? A jak to ovlivní vaše nároky na nemocenskou, ošetřovné a další dávky?

Komu putují zakázky od Lesů ČR? Agrofertu?

29. 11. 2018

Bratr bývalého ředitele Lesů ČR a Andrej Babiš, to jsou dvě osobnosti, jejichž společnosti obdržely zakázky v řádech stamilionů korun. Jedná se o střet zájmů? A kdo ještě obdržel zakázky od Lesů ČR? A jak se vypisují zakázky Lesů ČR?

10 morových ran české krajiny IV: voda s hormony a plasty

28. 11. 2018

Z ČR voda mizí rychlým tempem a tento trend se nejspíše jen tak nezastaví a to ještě chce pan prezident stavět megalomanský projekt kanál Dunaj-Labe-Odra. Bohuže pan prezident podceňuje 1 problém, únik vody...

Kdy vzroste rodičovská o 80 tisíc? A koho se zvýšení bude týkat?

26. 11. 2018

V současné době má balíček rodičovského příspěvku hodnotu 220 tisíc korun. Vláda chystá jeho navýšení až o 80 tisíc korun od 1. ledna 2020. Bude se týkat i rodičů, kteří již pobírají rodičovský příspěvek? Jaké další změny vláda chystá?

Srovnání stavebního spoření 2018: Které je nejvýhodnější uzavřít před Vánoci?

26. 11. 2018

Která stavební spořitelna zřídí vašemu potomkovi účet zdarma? Která spořitelna nabízí nejvýhodnější smlouvu ještě před Vánoci?

2,5 miliardy aneb kolik státu vydělávají Lesy ČR

24. 11. 2018

Lesy ČR jsou státní podnik, který do státního rozpočtu přinese letos 2,5 miliardy. Jaké mají zisky a výnosy? Kolik bude stát kůrovec? Kolik odvádí do státní kasy?

10 morových ran české krajiny III: kdo může za kůrovce?

23. 11. 2018

Česko má nejvíce lesů za posledních 250 let. Jejich skladba ovšem nahrává kůrovcovým kalamitám a s nastupujícím oteplováním je nutné změnit skladbu našich lesů a odklonit se od zažitých smrkových monokultur. Jak na tuto situaci reagují Lesy ČR? A jak hospodaří tento státní podnik?

10 morových ran české krajiny II: lány řepky a dotace

20. 11. 2018

V Česku se za odborníka na ekologii považuje prakticky každý a knihy o ekologii píší i sebestřední ekonomové, který se snaží do ekologie vtisknout své fundamentální názory na svět.

10 morových ran české krajiny I: sucho a chemie

16. 11. 2018

Česká krajina je jako nemocný stařec, jenž sotva udrží trochu vody a je věčně vyprahlý. Kvetou na něm žluté fleky řepky a každoročně je "léčen" velkým množstvím chemikálií. Jaké další problémy má naše krajina?

Přehled slev u stavebních spořitelen: Vyplatí se vůbec?

15. 11. 2018

Stavební spoření se za poslední rok dostalo znovu do zájmu Čechů a stavební spořitelny lákají na limitované slevy a odměny. Vyplatí se vůbec? A jaké prémie si na vás spořitelny připravily?

Státní svátky 2019 - na kolik volných dnů se můžeme těšit?

12. 11. 2018

Státní svátek je pro většinu lidí spojen s volnem a výlety. Kdy se v roce 2019 můžeme těšit na volný den? Kolik nás volných dnů vůbec čeká? A na jaké dny vychází státní svátky? 

6 tipů, jak vybrat stavební spoření pro děti a bez poplatků

10. 11. 2018

Stavební spoření je díky státní podpoře stále pro mnoho lidí atraktivní. Jak si jej nastavit, aby bylo co nejvýhodnější pro vás a vaše děti? A na které poplatky si dát pozor?

MPSV: Nová rodičovská stát vyjde na 11,2 miliardy Kč

7. 11. 2018

Nejnovější pohled ministerstva práce a sociálních věcí na růst rodičovského příspěvku: Kdy poroste? Na kolik to vyjde státní kasu? A bude mít hodnotu 260 či 300 tisíc korun? A na kolik si přijdou rodiče vícerčat?

Kdo vlastní české stavební spořitelny?

6. 11. 2018

Stavební spoření je díky státní podpoře zajímavým produktem. Kdo ovšem vlastní české stavební spořitelny? Ital, Němec či snad Rus? Jaké měly tržby a zisky stavební spořitelny?


Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.