Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

www.finance.czdownload

Formuláře ke stažení

Hledáte aktuální formuláře pro různé životní situace - daně z příjmu, přehledy pro ČSSZ či zdravotní pojišťovnu, daň z nemovitých věcí, daň silniční či daň z nabytí nemovité věci?
Nabízíme vám formuláře ke stažení v různých formátech. Některé formuláře se hodí pro vytištění a ruční vyplnění, jiné je možné vyplnit přímo v počítači (xls, interaktivní pdf), po zadání údajů se vše potřebné vypočte a vy již formulář jen vytisknete a odevzdáte na příslušný úřad. Stáhnout si můžete i příslušné pokyny k vyplnění.

Přehled příjmů a výdajů OSVČ - RBP ZP

Stažení formuláře


Soubor
rbp_osvc_prehled_2017i.pdf
Velikost
81,42 kB
Stáhnuto
1200

Informace k podání Přehledu o příjmech a výdajích pro ZP


Přehled o příjmech a výdajích pro zdravotní pojišťovnu je určen osobám, které vykonávají samostatnou výdělečnou činnost. Povinnost vyplnit a podat přehled mají všechny OSVČ a to i ty, pro které není stanoven minimální vyměřovací základ. Přehled se předkládá všem zdravotním pojišťovnám, u kterých byla OSVČ pojištěna v období, za které se přehled podává.


Kdo podává přehled

Osoba, která alespoň po část roku vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, je povinna podat příslušné zdravotní pojišťovně Přehled o příjmech a výdajích.

Při dodatečné změně skutečností uvedených v přehledu (např. podáním opravného, dodatečného daňového přiznání) je OSVČ povinna do 8 dnů ode dne, kdy se o změně dověděla, podat opravný přehled a do 30 dnů doplatit dlužné pojistné.


Lhůty pro podání přehledu

Přehled o příjmech a výdajích se podává příslušné zdravotní pojišťovně nejpozději do jednoho měsíce ode dne, ve kterém mělo být podle zákona podáno daňové přiznání za příslušný kalendářní rok. Termín pro podání Přehledu o příjmech a výdajích za rok 2017 je nejpozději do 2. května 2018. V případě zpracování a podání daňového přiznání poradcem se termín posouvá na 1. srpna 2018, ale i v tomto případě je třeba do 2. května 2017 tuto skutečnost ZP oznámit.
Osoba samostatně výdělečně činná, která není povinna podávat daňové přiznání, předkládá Přehled o příjmech a výdajích do 9. 4. 2018.


Doplatek pojistného za rok 2017 je splatný nejpozději do 8 dnů po dni podání přehledu za rok 2017. Prokázaný přeplatek pojistného je povinna ZP vrátit do jednoho měsíce ode dne, kdy tento přeplatek zjistila, není-li použit na úhradu záloh nebo na jiný splatný závazek vůči ZP.


Způsob podání přehledu

Přehled o příjmech a výdajích je možné podat na příslušnou ZP ve formě papírového tiskopisu, případně prostřednictvím elektronického podání, umožňuje-li to daná zdravotní pojišťovna.

Související aktuality

Lucemburčané si odchodem do penze pohorší nejméně

12.12.2018  |  Petr Gola

Od lednové splátky důchodu se všechny penze v Česku budou automaticky valorizovat, zvýšení důchodů je…

3 tipy, jak si snížit daňovou povinnost ještě do konce roku

11.12.2018  |  Redakce

Uplatnění výdajového paušálu představuje pro mnoho podnikatelů jednodušší administrativu a časovou úsporu. Tyto paušály jsou však počínaje rokem…
Zobrazit další související aktuality