Brno začalo nově poskytovat startovací byty také mladým lidem bez partnera

27. 5. 2024 10:53 | , Finance.cz
BYDLENÍ

Kvůli vysokým nájmům zůstávají často mladí lidé bez partnera/ky bydlet u rodičů nebo s ostatními spolubydlícími. Brno si situaci uvědomuje a nově nabídlo startovací byty také jednotlivcům do 40 let.

Mladí lidé často za byt zaplatí více než polovinu svého čistého příjmu. Brno se tak rozhodlo tyto osoby podpořit tím, že jim umožnilo podat žádost o startovací byty. Tímto krokem chce město zamezit také stěhování lidí do okolních vesnic.

„Ve svém osmadvacetitisícovém bytovém fondu má Brno vyhrazeny necelé dvě stovky bytů pro mladé lidi. Dosud ale tyto startovací byty mohly obsazovat pouze páry nebo rodiny s dětmi. Po květnovém zasedání městského zastupitelstva se toto pravidlo změnilo a nově se o menší byty budou moct hlásit i jednotlivci,” píše se v tiskové zprávě.

Pro jednotlivce se budou startovací byty nabízet s rozlohou max. do 40 m2. Posuzovat se budou příjmy žadatelů.

Čistý příjem jednotlivce nesmí překračovat průměrnou hrubou mzdu a zároveň nesmí být nižší než její polovina.

Z přijatých žádostí o startovací byty vybere Brno nové nájemníky losováním. Nájemní smlouvu s nimi Brno uzavře na 3 roky s možností opakovaného dvouletého prodloužení, až do dovršení 40 let nájemce.

Nabídka volných bytů je k nalezení zde. Avšak dosud žádný startovací byt pro jednotlivce k dispozici není, zatím šlo jen o rozšíření skupiny žadatelů, kteří mohou startovací byt získat.

Žádost o startovací byt si stáhnete zde.


Čtěte také:

Majetkový test u dávek je nepřípustný, připomínkují návrh ministerstva Nejvyšší soud i jiní

Česká pošta hledá brigádníky na léto. Podívejte se na seznam volných míst

Zdroj: Pixabay

Články ze sekce: BYDLENÍ