Klienti UniCredit Bank mohou od dnešního dne využívat virtuální kreditní karty

27. 11. 2023 11:54 | , Finance.cz
ÚČTY A SPOŘENÍ

Noví klienti UniCredit Bank mohou od 27. listopadu využívat virtuálních kreditních karet. V aplikaci Smart Banking budou virtuální karty dostupné automaticky. 

Virtuální kreditní karty plní stejné služby, jako ty plastové. Rozdíl je pouze v tom, že je lze využívat pouze v chytrých mobilních telefonech. Klienti banky tak již nemusí nosit plastové kartičky ve svých peněženkách. Použít ji lze také při výběru hotovosti z bankomatu. S rozšířením nabídky o virtuální karty chce banka také ušetřit tuny plastů a přistupovat zodpovědněji k životnímu prostředí. 

Platby s virtuální kartou jsou rychlé a bezpečné. Každá transakce přes kartu v mobilní peněžence je chráněna jednorázovým tokenem (elektronickým klíčem). Stále více klientů UniCredit Bank si zvyká platit výhradě kartou, virtuální karta je tak logickým krokem na cestě k digitalizaci,” uvádí tisková zpráva UniCredit Bank.

Stačí pouze v otevřeném účtu aktivovat službu Smart Banking a virtuální karta má být dostupná do několika minut. Stejně jako plastová karta, tak i ta virtuální má platnost 36 měsíců a také její nové vystavení je bezplatné. Při založení účtu si mohou klienti zvolit, zda chtějí využívat pouze virtuální kartu nebo i její plastovou verzi.

Zdroj: UniCredit Bank


Čtěte také:

Spočítejte si aktuální cenu svého domu. Pojišťovny začnou vycházet z nové kalkulačky

Co všechno tvoří cenu elektřiny od vašeho dodavatele

Test: Platby na kontakt fungují skvěle, ne vždy ale komfortně

 

Zdroj: Shutterstock

Články ze sekce: ÚČTY A SPOŘENÍ