MONETA dnes spustila možnost placení na telefonní číslo, jak to funguje?

18. 4. 2024 13:41 | , Finance.cz
ÚČTY A SPOŘENÍ

MONETA Money Bank dnes spouští možnost plateb na telefonní číslo, tzv. platba na kontakt. Jak platba funguje? A jak si ji aktivovat? Kolik je možné poslat?

Zdroj: Depositphotos

Od 18. dubna 2024 umožňuje MONETA platbu na telefonní číslo

Klientům banky MONETA od čtvrtku 18. dubna 2024 přibyla možnost platby na kontakt, tedy zadat místo čísla bankovního účtu příjemce pouze jeho telefonní číslo.

Tip: Spořicí účty v dubnu 2024: jak banky reagovaly na další snížení úrokových sazeb?

Jak službu platby na telefonní číslo aktivovat?

Služba lze aktivovat v mobilní aplikaci Smart Banka a klientům umožňuje v rámci jedné transakce zaslat až 5000 Kč.

Jestliže chtějí platby pomocí této služby přijímat, tak se musí v aplikaci Smart Banka registrovat. „Při registraci stačí, aby si klient přiřadil telefonní číslo k jednomu ze svých platebních účtů. Následně povolí aplikaci přístup ke kontaktům v mobilním telefonu, čímž se automaticky objeví na platebním příkazu všechny jeho kontakty, které si již tuto službu u svých bank taktéž aktivovaly a kterým lze platbu tímto způsobem poslat,“ vysvětluje postup senior manažer depozit a karet Artur Galstyan.

Jak však doplňuje, kontakty z telefonního seznamu zůstávají v rámci zařízení uživatele a samotná banka k nim přístup nemá. V posledním kroku pak už jen stačí napsat požadovanou částku a platbu potvrdit. Každé telefonní číslo může být přiřazeno pouze k jednomu bankovnímu účtu. V případě, že jich klient vlastní vícero, musí zvolit pouze jeden z nich. Nastavené číslo však může kdykoliv z této služby odregistrovat. Maximální částka, kterou lze v rámci jedné transakce poslat, je pět tisíc korun. Rychlost připsání odeslané částky pak záleží na bance příjemce. „Jelikož však v současnosti všechny banky umožňující platbu na kontakt podporují okamžité platby, bývá platba připsána zpravidla do deseti sekund,“ dodává Galstyan. Převod je možný pouze v rámci České republiky. Registr mobilních čísel zapojených do Plateb na kontakt spravuje Česká národní banka (ČNB). „Věříme, že si i tento způsob placení najde mezi našimi klienty své příznivce. Nejenže tak ušetří čas, ale zároveň eliminují riziko chyb, ke kterým může docházet při přepisování čísla bankovního účtu,“ říká ředitelka komunikace a udržitelnost Skupiny MONETA Zuzana Filipová.

Které banky již platby na telefonní číslo umožňují?

Vedle MONETY v současné době platby kontakt (telefonní číslo) umožňují Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Fio banka, Komerční banka a Raiffeisenbank. Tento rok by měla platby na kontakt spustit i UniCredit Bank

Tip: Platby na kontakt fungují skvěle, ne vždy ale komfortně

Články ze sekce: ÚČTY A SPOŘENÍ