V pondělí burza zaznamenala osmý růst po sobě a na konci obchodování ztrácela na nejvyšší závěr za třináct a půl roku obchodování jen necelých šest bodů. Investoři se ovšem rozhodli příznivých cen využít k prodejům, což trh v následujících dnech srazilo o asi dvě procenta níže. Ve čtvrtek se nálada díky údajům o hospodářství Spojených států opět obrátila k lepšímu a optimismus vydržel až do konce.
Hitem byly akcie developerské společnosti ECM s celkovým růstem 6,25 procenta na 1953 korun. Nejvíce obchodované akcie energetické skupiny ČEZ zpevnily o 1,4 procenta na 940,9 koruny. Pod prodejním tlakem naopak znovu byly akcie společnosti Philip Morris a klesly o tři čtvrtě procenta na 9640 korun.
Celkové obchody s akciemi klesly na 18,3 miliardy korun z předchozího objemu 23,8 miliardy korun, ale udržely se nad ročním průměrem.



Dacia Bigster, o které pořád sní spousta českých zákazníků, se vyrábí. S dieselem stojí zhruba 600 tisíc, ale je tu problém
Ceny dálničních známek v Česku porostou, roční bude od ledna už za víc než 2500 Kč
Na prodej je devadesátkové Ferrari pro chudé v perfektním stavu. Fiat za půl milionu je lákavá nabídka
Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
