"Ze sekretariátu pana ministra vzkázali, abych našel termín pro setkání s ním na téma mého dalšího působení ve fondu," řekl deníku Švagr. Podrobnější komentář odmítl. Řebíček se podle HN přímé odpovědi na otázku Švagrova dalšího působení ve SFDI vyhnul. "Mám teď týden dovolené, během ní nikoho neodvolám," řekl deníku ministr.
Podle zdroje HN je Švagr málo aktivní v zajišťování peněz pro financování fondu. Fondu chybí více než 30 miliard korun, vina za dočasné manko však neleží na Švagrovi, píše deník. Fond nyní dostává 9,1 procenta výnosu daně z minerálních paliv, Švagr ale zvýšení podílu navrhoval. "Ideálním řešením by bylo, kdyby stát do dopravy dával polovinu výnosů z této daně. Přineslo by to více než 40 miliard a fondu zajistilo stabilní příjmy," navrhoval podle HN Švagr.
Avizovaný odchod Švagra z fondu dopravy může být i důsledkem plánu ministra Řebíčka, který chce fond do budoucna úplně zrušit, píše deník. Těžiště příjmu fondu bylo v privatizacích, v příštích letech ale s výraznými příjmy z privatizace počítat nelze. Řebíček proto hodlá fond začlenit pod své ministerstvo, odhadují HN.



Dacia Bigster, o které pořád sní spousta českých zákazníků, se vyrábí. S dieselem stojí zhruba 600 tisíc, ale je tu problém
Ceny dálničních známek v Česku porostou, roční bude od ledna už za víc než 2500 Kč
Na prodej je devadesátkové Ferrari pro chudé v perfektním stavu. Fiat za půl milionu je lákavá nabídka
Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
