Česká spořitelna nabídne svým obchodníkům službu Cash back

12.04.2007 | , Česká spořitelna
Tiskové zprávy


V červnu letošního roku Česká spořitelna umožní svým obchodníkům sjednání služby Cash back. Držitelé platebních karet tak budou moci vybírat hotovost i v některých obchodech. Česká spořitelna pro své klienty připravila také další novinky: předplacenou platební kartu a kreditní kartu pro podnikatele a firmy a tzv. tankomaty. Navíc, všechny nově vydané platební karty České spořitelny jsou v současné době čipové.

„Hlavní výhodou služby Cash back bude možnost vybrat i menší částky, než může klient vybrat v bankomatu, klienty jistě potěší také výhodnější poplatek,“ uvedl Miloslav Křečan, ředitel úseku kartové centrum České spořitelny. „Fungování služby je jednoduché, klienti budou moci při nákupu nad 300 korun vybrat hotovost až 1 500 korun přímo u pokladny. Dolní hranice výběru nebude omezena,“ dodal Miloslav Křečan.
Další novinkou v oblasti platebních karet, kterou Česká spořitelna v současné době testuje v pilotním provozu, jsou tzv. tankomaty – zařízení umístěná v prostorách čerpacích stanic pro samoobslužnou platbu benzínu kartou. Do konce roku Česká spořitelna provede další vývoj a rozšíření instalace tankomatů pro další benzínové pumpy. Česká spořitelna klientům v létě také nabídne předplacenou platební kartu pro služební použití. Držitelé těchto karet budou mít možnost platit u obchodníku nebo vybírat z ATM do výše předplaceného kreditu, který bude možné opakovaně dobíjet. O předplacenou platební kartu může žádat i klient, který nemá běžný účet vedený u České spořitelny. Firemní klientela se dále může těšit na kreditní kartu s bezúročným obdobím až 50 dní.
Česká spořitelna vydala od září 2006 již více než 700 tisíc čipových karet, což je přes 20 % všech karet České spořitelny (k 31. březnu 2007 vydala přes 3,1 mil. platebních karet). Začátkem dubna zahájila vydávání čipových embosovaných karet, v současné době jsou tak všechny nově vydané platební karty České spořitelny čipové.

Články ze sekce: Tiskové zprávyPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.