KPMG plánuje v regionu výrazný růst

18.04.2007 | , KPMG
Tiskové zprávy


Navýšení tržeb na trojnásobek a silnější koordinace služeb pro klienty. To je ambiciózní plán KPMG ve střední a východní Evropě pro následující období. K dosažení těchto cílů mají pomoci schopnosti odborníků soustředěných v rámci „centres of excellence“. 

Dynamický vývoj se týká také České republiky. „V letošním finančním roce poskytne KPMG Česká republika služby v hodnotě téměř 1,5 miliardy korun,“ uvádí  předseda a výkonný ředitel KPMG pro střední a východní Evropu a zároveň řídící partner KPMG Česká republika František Dostálek. Nejrychleji se podle něj rozvíjejí daňové a poradenské služby. Silný podíl mají i tradiční auditorské služby.

Ztrojnásobíme tržby
Objem poskytovaných služeb se výrazně zvýšil od roku 2004 především v souvislosti se vstupem nových zemí do Evropské unie. Vstup Rumunska a Bulharska znamená proto další příležitost růstu ve všech oblastech našich služeb. Tržby KPMG ve střední a východní Evropě by tak v letošním finančním roce měly dosáhnout 8 miliard korun (280 milionů eur). A v následujících letech by měly dál výrazně růst. „V roce 2008 chceme zdvojnásobit a v roce 2010 ztrojnásobit tržby proti roku 2003. Tento ambiciózní cíl předpokládá, že se nám bude dařit i nadále získávat nové pracovníky a vychovávat je. Ty nejperspektivnější je pochopitelně nutné také udržet,“ říká František Dostálek.
Vzhledem k rychle rostoucí ekonomice v regionu a příchodu nových investorů se nejedná o lehký úkol. Noví investoři totiž potřebují zkušené lidi v oblasti finančního řízení. František Dostálek na toto téma dodává: „Jsme samozřejmě rádi, když ve vedoucích pozicích pracují naši bývalí kolegové, ale není jednoduché se s odchody kvalitních lidí smířit. Vychovat z nadějného absolventa vysoké školy kvalifikovaného odborníka stojí hodně času a peněz. V našich záměrech nám hodně pomáhá, že téměř ve všech zemích patří společnosti KPMG mezi nejatraktivnější zaměstnavatele.“ V 18 zemích regionu nyní společnosti KPMG zaměstnávají zhruba 3 600 lidí. KPMG v České republice opakovaně získala v roce 2007
1. místo v kategorii služeb pro podniky v žebříčku Czech TOP 100 nejobdivovanějších firem.

Intenzivní spolupráce všech zemí pomáhá klientům
Velikou výzvou do budoucna je pro nás posílení spolupráce jednotlivých společností KPMG v různých zemích regionu a silnější propojení jejich činností. „Klienti, kteří působí ve více zemích regionu od nás očekávají, že se o ně postaráme stejně dobře v kterékoliv zemi.  Abychom mohli dále zkvalitnit a rozšířit své služby, budujeme tzv. „centres of excellence“, tedy týmy odborníků s vysokou znalostí konkrétních produktů nebo odvětví, kteří poskytují svoje služby nejen na místním trhu, ale také v dalších zemích střední a východní Evropy,” dodává František Dostálek. KPMG Česká republika tak už například využívá globální sítě pro podporu mezinárodních aktivit svých "českých" klientů, jako je např. PPF, ČEZ nebo Moravské naftové doly. 
František Dostálek je předsedou a výkonným ředitelem KPMG pro střední a východní Evropu od prvního října 2006. Byl prvním manažerem z České republiky, který zastává tak významnou funkci v jedné z největších auditorských a poradenských firem na světě. I nadále však zůstal řídícím partnerem KPMG Česká republika. S úsměvem k této situaci říká: "Nemám to se svým šéfem pro střední a východní Evropu jednoduché, protože od nás čeká každý rok větší a lepší výkon. Přestože jsme v počtu zaměstnanců z velké čtyřky světových auditorských a poradenských firem největší. Nakonec mu ale musím dát za pravdu, protože dynamický růst vytváří nové příležitost pro další uplatnění a profesní postup našich lidí."

Články ze sekce: Tiskové zprávyPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.