Dow Jonesův index klesl o 1,42 procenta na 13.359,61 bodu. Index technologického trhu Nasdaq se propadl o 1,75 procenta na 2676,79 bodu a zastavil šestidenní růstovou sérii.
Zabití Bhuttové a strach z vývoje v Pákistánu srážely akciový trh hned od počátku obchodování. Přidružila se k tomu zpráva, která ukázala nepříznivý vývoj u zakázek na zboží dlouhodobé spotřeby.
Nejvíce klesaly akcie finančního sektoru. Ty podkopal analytik investiční banky Goldman Sachs, který předpověděl, že banky Citigroup, Merrill Lynch a JPMorgan Chase odepíšou za poslední čtvrtletí roku větší sumy špatných investic, než se předpokládalo. Index finančního sektoru klesl o 1,4 procenta a akcie zmíněných bank se propadly o 2,5-2,9 procenta.
Dolar vůči euru klesl pátý den po sobě. Vedle atentátu na Bhuttovou k tomu přispěla slabá zpráva o zakázkách na zboží dlouhodobé spotřeby. Investoři kvůli zvýšené nejistotě začali nakupovat zlato, švýcarské franky a další bezpečná aktiva.
Dolar k euru nakonec v New Yorku klesl na 1,4605 USD ze středečního závěru 1,4489 USD a evropská měna se dostala nejvýše za téměř dva týdny. Vůči jenu americká měna klesla na 113,68 JPY z předchozích 114,30 JPY a z počátečního sedmitýdenního maxima 114,65 JPY. Ke švýcarskému franku dolar oslabil téměř o procento na 1,1400 CHF.



Elektromobilistům nastávají krušné časy. Elektromobily v mrazu ztrácejí až 40 % dojezdu a nabíjí se velmi pomalu
Test Seat Ateca: Zlaté staré časy aneb jistota v rozbouřených vodách a za dobrou cenu
Šidit, svařovat totálky, kitovat a stáčet tachometry aneb v kůži polského autobazaru. Vyzkoušet pochybné praktiky si teď může každý
Řidiči, držte si klobouky. V nadcházejícím roce se změní řada věcí. Víme, které to budou
Až budete stát v koloně na D1, můžete slavit. Dálniční propojení Prahy a Bratislavy se otevřelo před 45 lety
