Kongresová turistika se z hlediska příjmů řadí k nejefektivnějším formám cestovního ruchu. Zahraniční turista v Česku při návštěvě kongresu nebo obchodní cestě utratí v průměru 2869 korun denně, tedy více než bežný turista. "Co se týká příjmů cestovního ruchu, tak v roce 2006 se v ČR jednalo o 113 miliard korun. Dalším rozvojem kongresové a incentivní turistiky se dá ještě nevýšit," řekl Kosař.
Incentivní turistika označuje nejčastěji firemní zájezdy slouží především jako odměna za práci nebo dosažený výsledek. Příkladem incentivní dovolené bývají zaměstnavatelem placené pobyty vynikajícím pracovníkům či různé motivační semináře. Cílem incentivní turistiky může být také stmelování kolektivu a zlepšování vztahů podřízených s nadřízenými.
V Česku se tomuto odvětví daří v Praze. Zatímco ČR patří 15. místo v Evropě, ve srovnání jednotlivých destinací, ve kterých se v roce 2006 konaly kongresy a konference, obsadila Praha šesté místo. "Kongresová turistika se dá dělat i v menším měřítku, jen je třeba být aktivní. Nezbytná je spolupráce státní správy, měst a komerční sféry. V první řadě je třeba udělat kampaň, aby se o nás v zahraničí vůbec vědělo," dodal Kosař.
Téměř 60 procent světových kongresů a konferencí se koná v Evropě, následuje Asie s 18 procenty a Severní Amerika s 11 procenty. V Evropě patří k nejaktivnějším zemím Německo.



Elektromobilistům nastávají krušné časy. Elektromobily v mrazu ztrácejí až 40 % dojezdu a nabíjí se velmi pomalu
Test Seat Ateca: Zlaté staré časy aneb jistota v rozbouřených vodách a za dobrou cenu
Šidit, svařovat totálky, kitovat a stáčet tachometry aneb v kůži polského autobazaru. Vyzkoušet pochybné praktiky si teď může každý
Řidiči, držte si klobouky. V nadcházejícím roce se změní řada věcí. Víme, které to budou
Až budete stát v koloně na D1, můžete slavit. Dálniční propojení Prahy a Bratislavy se otevřelo před 45 lety
