...to oznámil ve čtvrtek.
Ministerstvo naopak podle nové makroekonomické predikce počítá s výrazně vyšší letošní inflací. Zejména kvůli lednovým administrativním úpravám cen zvýšil resort odhad letošní míry inflace na 5,5 procenta ze 3,8 procenta v předchozí prognóze.
Pro rok 2009 ministerstvo čeká opětovné utlumení inflace na 2,9 procenta, tedy k hodnotám poblíž tříprocentního inflačního cíle centrální banky.
Aktualizovanou čtvrtletní makroekonomickou predikci vydá příští týden i Česká národní banka, jež v říjnové prognóze pro letošní rok odhadovala ekonomický růst o 3,9 až 6,1 procenta.
PRO TABULKU NOVÉ PROGNÓZY KLIKNĚTE NA [ID:nKRU056986].
[PRAHA/Reuters/Finance.cz]



Elektromobilistům nastávají krušné časy. Elektromobily v mrazu ztrácejí až 40 % dojezdu a nabíjí se velmi pomalu
Test Seat Ateca: Zlaté staré časy aneb jistota v rozbouřených vodách a za dobrou cenu
Šidit, svařovat totálky, kitovat a stáčet tachometry aneb v kůži polského autobazaru. Vyzkoušet pochybné praktiky si teď může každý
Řidiči, držte si klobouky. V nadcházejícím roce se změní řada věcí. Víme, které to budou
Až budete stát v koloně na D1, můžete slavit. Dálniční propojení Prahy a Bratislavy se otevřelo před 45 lety
