Ve 12:00 EST (18:00 SEČ) se Dow Jonesův index pohyboval kolem 12.174 bodů a proti předchozímu závěru ztrácel asi 0,6 procenta. Během dopoledne byl ale i v zisku. Podobně širší index S&P 500 se vzdal ranního zisku a oslabil o půl procenta na 1331 bodů. Pouze index Nasdaq Composite zpevnil asi o 0,3 procenta na 2300 bodů.
Na trhu jsou ale stále znát obavy z recese, což je podle analytiků hlavní důvod, proč se indexy po dosavadních vysokých ztrátách neodrazí ode dna. Nynější růst je ale důležitý z technického hlediska, protože už hrozilo, že dlouhotrvající propad přeroste v takzvaný medvědí trh. Tak se říká období, kdy ceny akcií vytrvale klesají.
Investory zlákaly k nákupům nízké ceny akcií některých firem z oblasti vyspělých technologií. Náladu na trhu zlepšila také zpráva, že společnost Amazon odkoupí vlastní akcie až za miliardu dolarů. Takový krok je většinou vnímán jako výraz důvěry managementu ve vlastní podnik.
Akcie společnosti Amazon zpevnily o více než čtyři procenta, zatímco Microsoft si připsal zhruba tříprocentní zisk. Výrazně se zvýšil také kurz akcií počítačové společnosti Hewlett-Packard.



Elektromobilistům nastávají krušné časy. Elektromobily v mrazu ztrácejí až 40 % dojezdu a nabíjí se velmi pomalu
Test Seat Ateca: Zlaté staré časy aneb jistota v rozbouřených vodách a za dobrou cenu
Šidit, svařovat totálky, kitovat a stáčet tachometry aneb v kůži polského autobazaru. Vyzkoušet pochybné praktiky si teď může každý
Řidiči, držte si klobouky. V nadcházejícím roce se změní řada věcí. Víme, které to budou
Až budete stát v koloně na D1, můžete slavit. Dálniční propojení Prahy a Bratislavy se otevřelo před 45 lety
