...na finanční trhy dodatečnou likviditu.
Opatření oznámená dříve během dne [ID:nMUL149207] nejprve vynesla akcie v Evropě zhruba o 2,5 procenta výš. Posléze však částečně smazaly zisky ve stopách zmírnění růstu na Wall Street.
Index panevropských blue chips FTSEurofirst 300 <.FTEU3> neoficiálně uzavřel růstem o 1,28 procenta na 1270,81 bodu poté, co předchozí seanci zakončil na 21měsíčním minimu.
Nejlépe si v úterý vedly finanční tituly, které obzvlášť potěšila opatření centrálních bank.
HSBC <HSBA.L> posílila o 2,7 procenta, Banco Santander <SAN.MC> si polepšila o 3,3 procenta a Royal Bank of Scotland <RBS.L> vyskočila o 4,5 procenta, když během seance rostla o více než 7 procent.
[LONDÝN/Reuters/Finance.cz]



Elektromobilistům nastávají krušné časy. Elektromobily v mrazu ztrácejí až 40 % dojezdu a nabíjí se velmi pomalu
Test Seat Ateca: Zlaté staré časy aneb jistota v rozbouřených vodách a za dobrou cenu
Šidit, svařovat totálky, kitovat a stáčet tachometry aneb v kůži polského autobazaru. Vyzkoušet pochybné praktiky si teď může každý
Řidiči, držte si klobouky. V nadcházejícím roce se změní řada věcí. Víme, které to budou
Až budete stát v koloně na D1, můžete slavit. Dálniční propojení Prahy a Bratislavy se otevřelo před 45 lety
