"Vývoj okolo tohoto našeho obchodního partnera bedlivě sledujeme a vyčkáme na kroky, které učiní správce konkurzní podstaty," řekla mluvčí Setuzy Marie Logrová. V současné chvíli podle ní konkurz Setuzu bezprostředně neohrožuje.
Představy o propojení obou společností do holdingu nebyly naplněny, uvedla dále. A partnerské vztahy s Campou nenabyly tak úzkého charakteru, aby prohlášení konkurzu na Campu mělo podstatnější vliv na činnost Setuzy, dodala.
Obdobně reagoval mluvčí Via Chem Group Jan Sotona. "Pro nás to znamená, že jsme bez partnera a musíme díky tomu změnit některé strategické plány," řekl. Stejně jako Logrová považuje za hlavní příčinu konkurzu situaci na trhu s biopalivy.
Setuza má podle Sotony proti čistým producentům biopaliv výhodu širšího výrobního zaměření. "Biopaliva jsou pro nás jen jedním ze třech základních pilířů, další je produkce rostlinných jedlých olejů a máme i další výrobní aktivity," řekl. Setuza vyrábí i prací prostředky a zubní pasty.
Campa AG podala návrh na konkurz u okresního soudu zhruba před měsícem. Logrová, Sotona i sama Campa nicméně tvrdí, že konkurz nemusí nutně znamenat konec. Ve hře je například úpis akcií a navýšení základního jmění Campy s cílem odvrácení insolventnosti podniku.
V těchto dnech je to zhruba rok, co se podařilo odvrátit právě novým majitelům krizi v Setuze. Přes půl roku v ní úřadoval totiž na návrh státu exekutor. Až když noví vlastníci zaplatili přes miliardu korun do státní pokladny, návrh na exekuci byl stažen, připomíná Aktuálně.cz.



Ceny dálničních známek v Česku porostou, roční bude od ledna už za víc než 2500 Kč
Na prodej je devadesátkové Ferrari pro chudé v perfektním stavu. Fiat za půl milionu je lákavá nabídka
Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
