Podle Tomáše Vlka z Patria Finance české měně zřejmě pomáhá slabší dolar, avšak posun jejího kurzu není nijak výrazný. Koruna se během dne pohybovala v pásmu 24,34 až 24,42 za euro, což je podle Miroslava Frayera z Komerční banky nejmenší rozdíl mezi nejvyšší a nejnižší denní kotací během posledních několika dnů.
Dění v tuzemsku do dnešního obchodování vůbec nezasáhlo a ani události v regionu, kam patří hlavně ponechání maďarských sazeb beze změny, nepřinesly žádný impulz pro kurz. Aktivitu na trzích dnes navíc snížil svátek v Británii, shodují se oba analytici.
V úterý převezme otěže slovenská centrální banka. Její měnová politika je již de facto v rukou Evropské centrální banky, a pokud ta se sazbami nehýbne, zůstane i hlavní sazba NBS na nynější úrovni. Klíčové sazby v eurozóně i na Slovensku jsou totiž jednotné na úrovni 4,25 procenta, připomněl Frayer. Zajímavější tak podle něj bude až středeční zasedání polské centrální banky, která by ale také neměla měnit současné nastavení měnové politiky.



Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
