Světlý den měla v uplynulém týdnu burza jen v pondělí, kdy pod vlivem zpráv o zestátnění některých finančních ústavů v USA posílila. Naopak černý den burzu čekal kvůli situaci ve světě ve středu, kdy index oslabil téměř o pět procent. Významné propady zaznamenaly akcie energetické firmy ČEZ a těžební NWR, a to kvůli zprávám o klesající ceně ropy a uhlí. V pátek přišel u těchto titulů obrat a akcie NWR se dokonce staly tahounem burzy.
Během týdne akcie NWR zaznamenaly výrazné ztráty, když jejich hodnota klesla o 16,4 procenta na 323 korun. Akcie elektrárenské společnosti ČEZ v uplynulém týdnu oslabily o 4,8 procenta na 1080 korun. Velký propad postihl i ECM, když se akcie této developerské společnosti propadly o 15,1 procenta na 390 korun. Naopak jiný developer Orco zaznamenal v uplynulém týdnu zhruba jednoprocentní nárůst ceny akcií na 665 korun.
Výprodejům nebyly ušetřeny ani cenné papíry operátora Telefónica O2, když oslabily za týden o 8,6 procenta na 453,30 koruny. Akcie společnosti byly tento týden obchodovány naposledy s nárokem na dividendu.
Od počátku letošního roku akciový trh, vyjádřeno indexem PX, sestoupil přibližně o čtvrtinu. Ve zbytku roku tuto ztrátu podle analytiků dožene jen velmi těžko. S velkou pravděpodobností tak přinese letošek investorům ztrátu, což se naposledy na pražské burze stalo v roce 2001.



Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
