"Oslabování koruny pokračuje i dnes, její kurz postupuje nad 25,00 vůči euru a nyní se pohybuje na 25,20 Kč/EUR. Čtvrteční výrazné snížení sazeb korunu dostalo pod tlak a odpoutalo její pozornost od pohybů ostatních měn v regionu. Naopak forint se zlotým jsou nyní ovlivňovány korunou," popsal vývoj na devizovém trhu analytik Patrie Tomáš Vlk.
Dolar se vůči euru obchoduje na 1,283 USD/EUR. Ve čtvrtek mu pomohly výprodeje akcií až pod 1,270, ale dnes dopoledne americká měna opět ztrácí. Prodeje dolaru mohou podle Vlka souviset s opatrností před odpoledními čísly z americké ekonomiky. Trh práce už přinesl nejedno nepěkné překvapení a také indikace před dneškem nejsou příznivé, podotkl.



				
						Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
					
						Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
					
						Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
					
						Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
					
						Test Volkswagen Caravelle Long 2.0 TDI 4Motion: Mikrobus do nepohody
					