Zákon o veřejných zakázkách některé typy zakázek neupravuje. Hlavním cílem nových pravidel bylo podle již dřívějšího sdělení ministerstva pro místní rozvoj (MMR) vytvořit metodiku, která sjednotí a vymezí minimální úroveň postupů používaných při zadávání těchto zakázek.
Novými pravidly se podle ministra budou muset řídit všechny orgány, které spravují čerpání evropských dotací.
Příští týden má Čunek v Evropském parlamentu obhajovat také 13 miliard korun, které MMR v prosinci vyjednalo v Bruselu na zateplování tuzemských domů. Čunek tam bude jednat též o zvýšení zálohových plateb vyplácených při čerpání evropských dotací. Zálohy by se podle něj měly zvýšit o dvě procenta na celková čtyři procenta z dotace.
"Dohodli jsme se, že práci, na které děláme už několik měsíců, ještě dodělám já," vysvětlil Čunek svou účast na plánovaných jednáních. Ministr oficiálně oznámil svůj odchod z vlády.



Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
Test Volkswagen Caravelle Long 2.0 TDI 4Motion: Mikrobus do nepohody
Malý náklaďáček mnoha jmen: Škoda/Aero/Praga (A) 150 byla nedoceněným československým dříčem
