"SocGen bude mít v budoucnu nižší rentabilitu," řekl předseda a generální ředitel banky na její dnešní řádné valné hromadě. Jako příčiny očekávaného poklesu čistých příjmů uvedl tvrdší regulaci odvětví a dopad zestátnění či částečného zestátnění na banky.
Pokles zisku Oudea čeká i kvůli předpokladu, že banky nebudou tolik riskovat. "To vše dohromady bude znamenat nižší zisky," varoval akcionáře. V prvním čtvrtletí bance vznikla čistá ztráta 278 milionů eur.
Société Générale vylekala světový finanční trh loni v lednu, kdy přiznala ztrátu 4,9 miliardy eur a za jejího viníka označila nekompetentní obchodní transakce Jerôma Kerviela. Skandál kolem toho poškodil pověst banky a přiměl k dubnové rezignaci tehdejšího předesdu banky Daniela Boutona, připomněla agentura Reuters.



Malý náklaďáček mnoha jmen: Škoda/Aero/Praga (A) 150 byla nedoceněným československým dříčem
Řidička uvízla na železničním přejezdu, rychlík ji minul jen o kousek
Brzdná dráha delší až o deset metrů. Hlavně levné pneumatiky z východní Asie jsou pro řidiče rizikové
Test Renault Symbioz: S novým hybridem jezdí svižně a se spotřebou legendárního té-dé-íčka
Kdo nezvládne tento kvíz za plný počet, ten si dost možná auto zničí. Kontrolky jsou totiž základem komunikace mezi autem a řidičem
