"Celá stabilizační dohoda je obsáhlejší a obsahuje víc bodů, které nelze zveřejňovat, ale úprava splácení je skutečně jeden z těch klíčových," řekla dnes ČTK Logrová. Spolchemie splácí část svých závazků už teď, ale většina zátěže by se měla rozložit až od příštího roku. Už během něj totiž společnost počítá se ziskem.
Pětice bank, která sestává z Citybank, ČSOB, Komerční banky LBBW a Raiffeisen, bude mít zřejmě i nadále zástavní právo k majetku společnosti. Odklad je podmíněný i dokončením restrukturalizace firmy, už kvůli tomu, že bez ní by zřejmě své závazky splácet nedokázala.
Dohoda přišla krátce před mimořádnou valnou hromadou, která je svolaná na 10. srpna. Její program naznačil, že mezi podmínkami nové dohody by mohl být rozsáhlejší audit i určitě procesní změny ve volbě statutárních orgánů. Že by v nich mohli zasednout zástupci bank, mluvčí nevyloučila.
Spolchemie se letos potýká s velmi vážnými problémy. Za loňský rok prodělala 340 milionů korun a už před rokem musela poprvé jednat o dohodě s bankami. Na jaře zahájila restrukturalizaci a propustila asi 150 zaměstnanců z 970, další přesuny probíhají mezi jednotlivými provozy.



Ceny dálničních známek v Česku porostou, roční bude od ledna už za víc než 2500 Kč
Na prodej je devadesátkové Ferrari pro chudé v perfektním stavu. Fiat za půl milionu je lákavá nabídka
Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
